Roma je na svom terenu savladala ekipu Specije rezultatom 4:3 (1:1), u utakmici 19. kola italijanske Serije A.

“Vučica” se tako revanširala svom današnjem rivalu za nedavnu eliminaciju iz Kupa Italije.

Roma se ovom pobedom popela na treće mesto na tabeli i sada imaju 37 bodova, dok je Specija na 14. poziciji.

Bila je ovo prilično sadržajna utakmica na kojoj je viđen veliki broj golova.

Domaćin je poveo već u 17. minutu golom Borhe Majroala. Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, samo sedam minuta kasnije Roberto Pikoli donosi izjednačenje. Interesantno da je to bio prvi i jedini šut ka golu Rome u prvom poluvremenu.

Početak drugih 45 minuta doneo je još više uzbuđenja. Najpre Majoral postiže svoj drugi gol na meču za novo vođstvo Rome u 52. minutu, da bi samo tri minuta kasnije već bilo 3:1, a u strelce se upisao Rik Karsdorp.

Specija smanjuje na 3:2 u 59. minutu pogotkom Dijega Farijasa, i bio je to nagoveštaj neizvesne završnice utakmice.

Fudbaleri gostiju su se potpuno vratili u meč golom Verdea u 90. minutu i delovalo je da će Specija ponovo biti kobna po italijanskog velikana.

Ipak, Roma dolazi do pobede pogotkom Pelegrinija u prvom minutu sudijske nadoknade.

Roma u narednom kolu dočekuje Veronu, dok će Specija ugostiti Udineze.