Korner i nebeski skok su bili dovoljni, Roma slavila protiv Đenove

roma-mančester junajted-liga evrope-solskjer
Navijači Rome ispratili igrače u Mančester (FOTO: Guliver Images)

Roma je pobedila Đenovu u prvoj utakmici današnjeg programa 26. kola Serije A.

“Vučica” je ovim trijumfom konačno osvojila ceo “plen” pošto je u prethodna dva meča remizirala i izgubila. Sada je na četvrtom mestu tabele sa 50 bodova. Na drugoj strani, Đenova sada već pet mečeva ne zna za pobedu i na 13. je mestu. Ima 27 bodova iz 26 utakmica.

Utakmica na “Olimpiku” nije bilo preterano uzbudljiva, ali je domaćin upisao tri boda. Jedini gol, u 24. minutu dao je Đanluka Manćini. Posle kornera Lorenca Pelegrinija, defanzivac je na sedam-osam metara bio ubedljivo najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu “grifona”.

Polovinom drugog poluvremena, Romi je i poništen gol, ali opravdano, zbog ofsajda.

Za goste je sve vreme igrao Ivan Radovanović.

Romu već u četvrtak (21:00) očekuje prva utakmica osmine finala Lige Evrope, sa Šahtjorom iz Donjecka. Posle toga, u meču Serije A igraće sa Parmom u gostima.