Sudija Pjero Đakomeli će biti suspendovan zbog odluka tokom utakmice Serije A između Milana i Rome. Prema italijanskim medijima očekuje ga kazna od mesec dana.

I ne samo Đakomeli, sankcionisan je i sudija iz VAR “sobe” Luiđi Naska. Razlog su dva penala, veoma sumnjiva i to na obe strane. Zbog toga je komesar suđenja Nikola Ricoli odlučio da ih kazni na po 30 dana “hlađenja”.

Utakmica na “San Siru” je završena rezultatom 3:3 (1:1), a penale o kojima se priča su uspešno realizovali Žordan Veretu za Romu u 71. minutu. Tada je bilo 2:2, a osam minuta kasnije Zlatan Ibrahimović je doveo Milan u vođstvo od 3:2. Konačan rezultat je u 84. minutu postavio Maraš Kumbula.

Milanu je ovo bila prva ovosezonska utakmica u Seriji A bez pobede. Sada ima 13 bodova i dalje je prvi. Roma je deveta sa osam.

UEFA POTVRDILA: Izabran sudija za utakmicu Zvezda – Slovan

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26