Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu ekipu Bolonje rezultatom 2:1 (0:0), u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Lacio je ovim trijumfom prekinuo niz od tri meča u prvenstvu Italije na kojima nisu uspevali da osvoje tri boda. Sada su deseti na tabeli sa sedam bodova.

Sa druge strane, Bolonja je nastavila niz loših rezultata. Posle pet kola imaju svega jednu pobedu i četiri poraza, pa su tako tek na 18. mestu.

U prvom poluvremenu Bolonja je bila potpuno ravnopravan rival. Čak su i postigli gol u 13. minutu, ali je on uz asistenciju VAR-a poništen zbog prekršaja.

Lacio je uspeo u nastavku da slomi otpor gostiju i tako dođe do druge pobede u Seriji A.

Domaćin je u vođstvo došao golom Luisa Alberta, u 54. minutu.

Prednost Lacija duplirao je Ćiro Imobile u 77. minutu utakmice, nakon sjajne asistencije “makazicama” Mohameda Faresa.

Bolonja je u drugom minutu sudijske nadoknade uspela da dođe do utešnog gola, a strelac je bio Lorenco de Silvestri.

Za “nebesko plave” na ovom meču nije nastupio Sergej Milinković-Savić zbog povrede.

Lacio u narednom kolu gostuje Torinu, dok ekipa Siniše Mihajlovića dočekuje Kaljari.