Juventus i Verona zatvorili su današnji program 5. kola Serije A. U Torinu je bilo 1:1.

Ovim bodom naravno zadovoljniji su gosti, jer su ipak uspeli da odole favorizovanom protivniku i domaćinu. Jesu poveli u 60. minutu, ali je onda usledilo izjednačenje i veliki pritisak “bjankonera”. Dodatnu “težinu” ovom remiju daje podatak da je Verona u Torinu ostala neporažena prvi put posle 32 godine.

Sada Juve ima devet bodova (2-3-0) iz pet mečeva, a Verona osam. Juventus je peti, a Verona osma.

U prvih 45 minuta bilo je veoma zanimljivo. Viđena su dva gola, ali su oba poništena zbog ofsajda. Prvo su se igrači Verone (na kratko) radovali u 16. minutu, ali je pogodak Ebrime Kolija poništen, na radost navijača domaćina. Onda je Huan Kvadrado u 42. minutu pogodio prečku, a na noge u Torinu malobrojna publika se digla u 45. minutu. Alvaro Morata je majstorski iskoristio dodavanje Kvadrada i prebacio golmana gostiju. Ipak, konsultovan je VAR, pa je gol poništen. Moratino rame je bilo u ofsajdu, što je bilo dovoljno za poništavanje gola.

U 51. minutu šansu je dobio Ivan Ilić, koji je u Veroni na pozajmici iz Mančester sitija, tako da su od tog trenutka na terenu bila dva Srbina. Od početka je u postavi gostiju bio Darko Lazović.

A onda u 60. minutu “hladan tuš”. Matija Zakanji je u kaznenom prostoru Juventusa dodao loptu do Andree Favilija koji je pogodio levi ugao golmana Vojčeha Šćešnog. Ali već prilikom proslavljanja gola se povredio, pa je zamenu zatražio samo dva minuta kasnije. Ono što je zanimljivo je da je Favili u 55. minutu zamenio Nikolu Kalinića

U 72. minutu reklamirali su penal iz Verone, ali start nad Kolijem nije bio za najstrožu kaznu po sudiji. U 75. minutu nova prečka za Juve, ovog puta u “režiji” Paula Dibale. I konačno, inicijativa se isplatila u 77. minutu, kada je Dejan Kuluševski (igrao od 61. minuta) ušao po desnoj strani, sam sebi stvorio poziciju i poslao loptu u dalji ugao.

Samo tri minuta kasnije, Dibala je pokušao sa ivice kaznenog, ali pored gola Marka Silvestrija. Sudija je meč produžio za pet minuta, a u drugom minutu nadoknade bilo je koškanja između Faraonija i Kuluševskog. Umešali su se i ostali, ali se sve brzo završilo. Pomenute “kavgdadžije” su dobili po žuti karton. U 90+3. minutu, Silvestri je odbranio dva vezana šuta Morate. Pritisak se nastavio i u narednim trenucima, ali je ekipa Ivana Jurića ipak odolela.

U sledećem kolu Juventus će igrati sa Specijom kao gost, a Verona biti domaćin Beneventu. Inače, Juventus će u sredu igrati u Ligi šampiona i to protiv Barselone na svom stadionu. Oba tima ulaze u ovaj duel sa slabijim rezultatom iz šampionata. Barsa je izgubila od Real Madrida u “El Klasiku” sa 3:1.