MOGLO JE I VIŠE: Juventus i Ronaldo ubedljivi protiv Krotonea Vulića i Golemića

Juventus - Ronaldo-porto-prednost-liga sampiona
Juventus juri prednost Porta (FOTO: Guliver Images)

Juventus je u poslednjoj utakmici 23. kola Serije A pobedi “fenjeraša”, tim Krotonea rezultatom 3:0. Dvostruki strelac je bio Kristijano Ronaldo.

Ekipa Andree Pirla je na ovaj način upisala 13. trijumf u sezoni, i sada su ispred nje samo Inter sa 53 i Milan sa 49 bodova. Juve ima 45, dok je Krotone na začelju sa samo 12 bodova, posle 17 poraza i po tri remija i pobede.

Tek u 28. minutu, apsolutni favorit na ovom meču je imao odličnu priliku, tačnije Kristijano Ronaldo. Ipak nije uspeo da se upiše u strelce. Ubrzo je i okvir gola bio “saveznik” nejakih gostiju. Ipak, u 38. minutu Ronaldo je postigao gol, ali se zatim situacija proveravala. Ipak, posle VAR konsultacija, gol je potvrđen.

U prvom minutu sudijske nadoknade je skočio u svom stilu, sa zadrškom i (ponovo) glavom pogodio za 2:0. To mu je bio 18. pogodak ove sezone u Seriji A. Do kraja poluvremena je mogao da postigne još jedan gol, ali bio je neuspešan i zbog toga veoma razočaran.

Inače, na listi strelaca je prestigao Romelua Lukakua, golgetera Intera, lidera na tabeli.

U nastavku, Juventus je takođe dominirao, mada je šanse povremeno imao i Krotone. U 62. minutu, Ronaldo je bio u duelu sa Lisandrom Magaljanom, ali nije dobio najstrožu kaznu. Ipak, u 66. minutu Veston Mekeni je posle kornera Federika Kijeze bio strelac. Ipak, golu 22-godišnjeg Amerikanca prethodilo je igranje glavom Matijsa de Lihta. Pogodila je lopta jednog od igrača Krotonea, ali sudija ništa nije svirao već pustio da se igra nastavi. Ona je na pet metara došla do Mekenija koji je primirio, a zatim poslao u mrežu.

U 75. minutu, mogao je Juventus do 4:0, ali ni Ronaldo ni Kijeza nisu bili uspešni. Samo pet minuta kasnije, umalo penal za Juventus posle prekršaja nad Ronaldom, ali je pre toga bio ofsajd Kijeze. Bilo je novih prilika i za Krotone, ali ne onih koje su zadavale veće probleme Đanluiđiju Bufonu.

Sve vreme za Krotone su igrali Vladimir Golemić i Miloš Vulić i ostavili dobar utisak.

U sledećem kolu Juventus će gostovati Veroni, a Krotone biti domaćin Kaljariju koji je takođe u zoni ispadanja.

Igračima Aston Vile zabranjen Fantazi zbog Griliša

OBAVEZNO POGLEDAJTE: ŽIVOTINJSKI PORIV KA KLAĐENJU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #43