Vlahović nastavio da daje golove, što je još važnije spasio je Fiorentinu

dusan-vlahovic-fiorentina-benevento-italija-gol
Dušan Vlahović bio strelac za Fiorentinu (FOTO: Guliver Images)

Nastavljeno je takmičenje u 29. kolu Serije A, a Fiorentina je odigrala nerešeno – 1:1. Ono što međutim može da nas raduje je i nastavak golgterske forme u kojoj je Dušan Vlahović.

Fiorentina je gostovala Đenovi, a napadač “viole” bio je strelac u 22. minutu. Pre toga, “grifoni” su preko Matije Destra poveli u 13. minutu, a onda je izjednačio mladi srpski reprezentativac. Uoči obaveza reprezentacije u kvalfikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru bio je efikasan, pogađao je i u nacionalnom dresu, i tako je nastavio ponovo u klubu (ovo mu je 13. gol u sezoni). Samim tim, ovaj gol može samo da raduje selektora Dragana Stojkovića Piksija.

Treba reći da je u 52. minutu Frank Riberi dobio crveni karton, ali se posle toga nije menjao rezultat. Domaćin za kojeg je sve vreme igrao Ivan Radovanović nije iskoristio brojčanu nadmoć. Takođe, u timu Fiorentine bio je i drugi reprezentativac Srbije Nikola Milenković.

Vlahović je u 89. minutu ustupio mesto Kristijanu Kuameu.

Takođe, na klupi tima iz Firence je ponovo “debitovao” povratnik, Đuzepe Jakini.

U ostalim mečevima, Atalanta je pobedila Udineze sa 3:2, a Napoli Krotone sa 4:3. Lacio je pobedio Speciju sa 2:1.

Atalanta je zahvaljujući ovom trijumfu (17. u sezoni) zadržala priključak za vodećim tandemom, Interom i Milanom. Ekipa iz Bergama je povela sa 2:0 golovima, Luisa Muriela, u 19. i 43. minutu, a strelac je bio i drugi Kolumbijac u timu Đan Pjera Gasperinija. Duvan Zapata je pogodio u 61. minutu.

Za goste iz Udina strelci su bili Roberto Pereira (45.) i Jens Striger Larsen (71.) koji je sa klupe ušao u 59. minutu.

Lacio je uz dosta problema pobedio 16-plasiranu Speciju i to sa 2:1. Manuel Lazari je pogodio u 56. minutu, izjednačio je Danijele Verde u 73. minutu, a pitanje pobednika rešeno je u 88. minutu, pogotkom Felipea Kaiseda. Inače, sudijska nadoknada je bila osam minuta, a u tom periodu domaćin je ostao bez dva igrača. Lazari je dobio crveni, a Hoakin Korea drugi žuti.

Sergej Milinković-Savić je na terenu bio do 72. minuta.

Sasuolo našeg Filipa Đuričića je odigrao kod kuće sa Romom, nerešeno 2:2.

U nastavku dana nas očekuju još dva duela Serije A, gradski derbi Torina (18:00), kao i gostovanje Siniše Mihajlovića lideru Interu, od 20:45.