VLAHOVIĆ DVA PUTA U METU: Srpski napadač rame uz rame sa VELIKIM Batistutom i legendama Fiorentine

Dušan Vlahović
Vlahović bio strelac protiv Lacija (FOTO: Guliver Images)

Dušan Vlahović iz utakmice u utakmicu dokazuje da je u odličnoj formi. Uz to mladi srpski napadač obara i rekorde.

Srpski napadač dao je oba gola za Fiorentinu u pobedi nad Laciom od 2:0 (1:0), u utakmici 35. kola Serije A. Sada klub iz Firence ima 38 bodova i napravio je veliki korak za beg od zone ispadanja, u mnogo sigurniju zonu. Na drugoj strani, Lacio je ostao na šestom mestu sa 64 i do plasmana u Ligu šampiona teško će da dođe.

Reprezentativac Srbije je dao svoj 20. gol ove sezone za 1:0 protiv Lacija. U 32. minutu nije mu bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu posle odlične asistencije sa leve strane Kristijana Biragija.

Ali to nije vest dana jer smo na golove Vlahovića sada i navikli. Bitan podatak je da je izjednačio rekord star 21 godinu, i to legendarnog Gabrijela Batistute. Argentinac je svojevremeno postao treći stranac u istoriji kluba (posle Šveđanina Kurta Hamrina i Urugvajca Pedra Petronea) koji je u jednoj sezoni dao 20 i više golova za “violu”.

Dakle, Vlahović je postao četvrti stranac u istoriji kluba iz Firence koji je prebacio pomenutu “normu”.

Bio je ovo čak osmi gol Vlahovića u poslednjih sedam utakmica za Fiorentinu. Nije ni čudo što cena nekadašnjem špicu Partizana iz meča u meč raste.

Ali to nije bilo sve od njega. Posle centaršuta Erika Pulgara sa desne strane, u 89. minutu je skočio i sa nekoliko metara glavom poslao loptu iza leđa iskusnog golmana Pepea Reine. Sada se na drugom mestu liste strelaca u Seriji A izjednačio sa Romeluom Lukakuom (po 21 gol) iz Intera. Ispred je samo Kristijano Ronaldo sa 27.

Takođe je postao i prvi srpski napadač koji je postigao 20 golova i više u nekoj od “liga petice”, još od sezone 2002/03, kada je Darko Kovačević igrao za Real Sosijedad.

Do kraja meča u Firenci nije bilo promene rezultata, ali jeste brojčanog stanja. Poslednje trenutke, gosti iz Rima su proveli bez Andreasa Pereire koji je dobio drugi žuti karton. Mada, to ništa nije bitno promenilo, je Brazilac isključen u petom minutu sudijske nadoknade koja je ukupno trajala sedam.

Na terenu je bilo još srpskih fudbalera, osim heroja Vlahovića. U pobedničkom timu, sve vreme je bio Nikola Milenković, a za Lacio je svih 90 minuta igrao Sergej Milinković-Savić. U jednom duelu, sa Pulgarom, došlo je do sudara glavama, i čini se da je popularni SMS povredio nos. Uprkos ne baš bezazlenoj povredi, nastavio je da igra.