Fudbaleri Bolonje savladali su na svom terenu ekipu Kaljarija rezultatom – 3:2 (1:1), u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Ekipa Siniše Mihajlovića je tako prekinula seriju od tri uzastopna poraza i upisala drugu pobedu u sezoni. Ovom pobedom su pobegli iz zone ispadanja i sada su 14. na tabeli sa šest bodova.

Sa druge strane, Kaljari je nakon dva trijumfa u nizu, sada pretrpeo treći poraz i zauzimaju 12. poziciju sa sedam osvojenih bodova.

Gosti su poveli u 15. minutu golom Žoaa Pedra.

Ali, domaćin je do poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja u samom finišu. Strelac je bio Musa Barou, pa se tako sa poravnatim rezultatom otišlo na odmor.

I drugih 45 minuta bolje je otvorio Kaljari.

Igrači samo što su ponovo izašli na teren, a već je bilo 1:2. Novu prednost Kaljariju doneo je Đovani Simeone.

Ipak, Bolonja je uspela da stigne do preokreta.

Najpre su izjednačili u 52. minutu golom Roberta Sorijana, a veliku radost domaćim fudbalerima doneo je Barou, samo četiri minuta kasnije, svojim drugim golom na meču, za konačnih 3:2.

Bolonja u narednom kolu dočekuje Napoli, dok će Kaljari ugostiti Sampdoriju.