DEBITANT TUKAO ŠAHTJOR, BORUSIJA SLAVILA: Šok u Tiraspolju, Belingem nosio Dortmund!

šerif-šahtjor-liga sampiona
Šerif tukao Šahtjor na svom terenu! (FOTO: Guliver images)

U današnjem terminu od 18:45h odigrane su dve utakmice prvog kola Lige Šampiona, Borusija iz Dortmunda gostovala je Bešiktašu, dok je Šerif iz Tiraspolja ugostio Šahtjor.

Šerif, koji je u kvalifikacijama za Ligu Šampiona izbacio Crvenu zvezdu, na svom debiju u najjačem klupskom takmičenju u Evropi, napravio je veliko iznenađenje.

Preuzmi Meridian sport aplikaciju i odmah dobijaš neverovatan i potpuno besplatan bonus od 2.500 RSD za klađenje!

Ekipa iz Moldavije na svom terenu savladala je Šahtjor iz Donjecka rezultatom 2:0, i uz Jang Bojs, napravila jedno od najvećih iznenađenja na startu takmičenja.

Šahtjor je imao terensku inicijativu, ali od poseda lopte se ne postižu golovi, što su demnostrirali fudbaleri Šerifa. Ekipa iz Tiraspolja upisala je prvu istorijsku pobedu u Ligi Šampiona.

Šampion Moldavije se branio čitavu utakmicu maestralno, i na kraju zasluženo slavio protiv favorizovanog Šahtjora.

Borusija iz Dortmunda na krilima Džuda Bilingema slavila je u Instanbulu rezultatom 2:1, na gostovanju Bešiktašu. Nemačka ekipa stigla je na gostovanje bez 11 igrača.

Bešiktaš je imao prvu veliku priliku na meču već u šestom minutu, ali nisu je iskoristili, da bi Bilingem u 20. minutu doneo prednost Borusiji.

Prednost Borusije duplirao je Erling Braut Haland, koji je upisao čak 21. pogodak na 17 odigranih mečeva u Ligi Šampiona.

Ipak Bešiktaš je ostavio veoma pozitivan utisak sa meča, jer se nisu branili već nadigravali sa Borusijom iz Dortmunda.

Počasni pogodak za Bešiktaš postigao je Montero u nadoknadi vremena, ali utisak je da Bešiktaš nije iskoristio prilike da postigne još neki gol na večerašnjoj utakmici.

Šest mečeva Lige Šampiona večeras je na programu od 21h, a najzanimljiviji parovi svakako će biti Milan-Liverpul, kao i Inter-Real Madrid.

MESEC DANA U PARIZU: Da li je Mesi konačno spreman?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Napravili smo ozbiljno minsko polje u srpskoj košarci! | Goran Grbović | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP21