Fudbaleri Lacija nakon preokreta su savladali Sasuolo u 19. kolu Serije A rezultatom 2:1 (1:1). Strelac izjednačujućeg pogotka za domaćina bio je Sergej Milinković Savić, koji je još jednom prikazao sjajnu igru, dok je na drugoj strani u pogotku Sasuola učestvovao Filip Đuričić.

Iznenadila je ekipa Sasuola i u uvodnim minutima krenula agresivnije od favorizovanog domaćina. Traore je zapetio u četvrtom minutu, a samo dva minuta kasnije usledio je i pogodak. Filip Đuričić je sjajno proigrao Kaputa, koji je bio pozicioniran u šesnaestercu, te je matirao golmana Lacija, 0:1.

Od primljenog pogotka, usledilo je buđenje Lacija. Marušić i Korea  su prebacili težište igre na protivnikovoj polovini. Najbolju priliku u prvih pola sata imao je upravo Korea, ali je defanzivac Sasuola klizećim startom sačuvao svoj gol.

Minut kasnije i ofanziva Lacija donosi izjednačenje! Korea je centrirao iz kornera, a najviši u skoku je bio Sergej Milinković Savić. Srpski fudbaler je glavom loptu poslao pod prečku, 1:1.

U drugom poluvremenu, prvih dvadeset minuta protekla su prvenstveno u igri na sredini terena. A onda se Imobile izbborio za dobru poziciju i preciznim šutom u 71. minutu pogodio za, ispostaviće se krajnjih 2:1.

U nadoknadi vremena, Eskalante je propustio priliku da potvrdi trijumf Lacija, pa je utakmica okončana rezultatom 2:1.

Kolo su zatvorili fudbaleri Parme i Sampdorije. Nešto slabiji početak ovog duela, a zatim i velika prilika za Parmu. Žervinjo je sa ivice kaznenog prostora snažno šutirao, ali je pogodio stativu. Dva minuta kasnije, gosti su došli do pogotka. Jošida je najbolje reagovao na odbijenu loptu i poslao je po sredini u mrežu Parme, 1:0.

Agresivno su gosti nastavili i u narednim minutima, pa je u 34. minutu, Keita ispratio napad svog tima i poslao loptu u mrežu, 2:0.

U nastavku, uprkos dva gola prednosti, gosti su bili agresivniji. Težište igre bilo je na polovini Parme, ali do promene rezultata nije došlo. Posle 90 minuta, 2:0 za Sampdoriju.

“Navijači Arsenala će uvek biti u mom srcu”

OBAVEZNO POGLEDAJTE: KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39