OMONIJA NIJE LAK ZALOGAJ: Dinamo se mučio sa Kipranima, Seltik remizirao u ludom meču!

lovro majer-dinamo zagreb
Dinamo Zagreb je slavio na pogon Lovra Majera Foto: Guliver

Pokazala je Omonija prošle godine u duelima sa Crvenom zvezdom da uopšte nije naivan rival u šta se večeras uverio Dinamo Zagreb koji je slavio sa 2:0.

Iako rezultat tako govori, Dinamo uopšte nije lako došao do pobede nad Kiparanima. Istina, jeste šampion Hrvatske bio bolji od rivala koji nije ustuknuo već je pokušavao da ponese neki gol na Kipar.

Nisu nam danas ova dva tima pružila neki spektakularan fudbal, ali je Dinamo znao kako da iskoristi šanse za razliku od Omonije.

Sve se dešavalo u drugom poluvremenu. Apsolutni junak je Lovro Majer koji je sa golom i asistencijom odškrinuo vrata naredne runde Dinamu.

Najpre je kreativni vezista postigao gol u 65. minutu da bi u 81. pronašao Kristijan Jakića koji je postavio konačan rezultat.

Neće sigurno biti lako Dinamu da odbrani prednost na neugodnom gostovanju, ali deluje da je u ovom trenutku daleko bliži narednoj fazi.

Potpuno lud meč su odigrali Seltik i danski Midtjiland. U remiju 1:1, bilo je zaista svega. Od čarki na terenu, dobrih šansi, simuliranja, golova…

Sve je krenulo od prvog gola Seltika koji je delo talentovanog Izraelca Lijela Abade u 39. minutu. Bio je slavni klub bolji rival i pre toga i jednostavno je “davio” Dance na terenu.

Bilo je samo pitanje kada će pasti gol, a Abada se odlično snašao u samom finišu prvog dela igre.

Potom je Andres Drejer hteo da simuliranjem iznudi penal. Potpuno je poludeo Nir Biton koji je u čarci sa Dancem zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton!

Opet se Drejer u jednom duelu bacio kao da ga je udario voz, pa mu je sudija zasluženo dao drugi žuti karton i pokazao mu put u svlačionicu što je naišlo na veliki aplauz od strane navijača Seltika.

Konačan rezultat, kojim će ipak biti zadovoljniji fudbaleri Midtjilanda postavio je Evander strašnim udarcem iz slobodnjaka u 66. minutu.

Ulogu favorita opravdao je i Ferencvaroš protiv litvanskog Žalgirisa. Prošlogodišnji učesnik Lige šampiona je slavio sa 2:0, a Mađari su promašili i penal u samoj nadoknadi pa je pobeda mogla da bude i ubedljivija.

Nakon preokreta Rapid iz Beča je slavio protiv Slavije Prag sa 2:1 uz dva gola junaka meča Kristofa Knausmilnera koji je u drugom poluvremenu presudio Česima.

Kluž se opet mučio kao protiv Borca iz Banjaluke, ali je opet slavio na gostovanju nejakom Linkolnu sa Gibraltara – 2:1.

PROBLEMI, PROBLEMI: Arsenal ne ide u Ameriku!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian analaizira EURO!| Sport fokus EP 12