Sedam od 19:00: Ivanić koban po Nikolića, Milan blizu tragedije, Sporting silan!

Odigrani su neki od mečeva u Ligi Evrope, zabeleženi su neki veoma interesantni rezultati. Na dva meča videli smo po sedam golova, bez pogodaka su završena samo dva susreta i to u istoj grupi. Izdvojili smo sedam detalja koji su obeležili ovaj termin.

Slavio je Zenit, slavio je Seltik, slavili su i Bordo i Betis. Malo iznenađenje napravio je Ludogorec remijem u Leverkuzenu. Najveći šok se ipak desio u Cirihu. Tamo je domaća ekipa poražena od AEK-a iz Larnake a drugi gol na meču postigao je Ivan Tričkovski.

JOŠ 16 MEČEVA U LIGI ŠAMPIONA!

Izabrali smo sedam momenata sa ovih meča po pogledajte šta ste sve propustili ukoliko niste gledali Ligu Evrope. Bilo je uzbudljivo, a biće tako i u mečevima koji počinju za desetak minuta. Ostalo je još jedno kolo grupne faze za odgovore na sva preostala pitanja!

Milan u preokretima

Vodili su Rosoneri golom Patrika Kutronea, ali su onda usledili golovi gostiju. Dudelanž je do sada u grupnoj fazi pogađao protivničku mrežu samo jednom, ali su večeras dva puta tresli mrežu Milana. Ipak, stvari su došli na svoje kada je Milan preokrenuo u meču u kom smo videli sedam golova!

Ivanić zakomplikovao situaciju

Marko Nikolić i njegov VIDI su imali velike ambicije pred putovanje u Belorusiju. Pobeda u ovom susretu im je gotovo garantovala proleće u Ligi Evrope, ali do nje nisu stigli. Prvi gol na meču bio je delo Ssigneviča, da bi zatim pogodio i Mirko Ivanić, nekadašnji Nikolićev učenik u Vojvodini.

Arsenal se prošetao sa rezervistima

Iako je postava Arsenala izgledala veoma čudno, nije bilo nikakvih problema. Tri postignuta gola u prvom delu meča, kada Emerija ekipa igra slabije, otklonili su svaku dilemu. Posebno je raspoložen bio Smit-Rouv koji izrasta u fenomenalnog igrača. Neki momci su dobili šansu da debituju.

Sporting brojao do šest

Već u petom minutu je Bas Dost pogodio sa bele tačke, a do 33. minuta smo videli još tri pogotka. Sporting se poigravao sa Karabagom i na kraju je u mrežu domaćina ostavio čak šest pogodaka! Abdulaj Diabi i Bruno Fernandes pogađali su po dva puta.

Novi preokret Krasnodara

Odigrano je pet kola u Ligi Evrope, na mečevima Krasndoara je četiri puta došao prelaz! Samo su u prvom kolu savladali Ahisar 1:0 a svi ostali susreti su bili uz preokret. Izgubili su od Standarda a u preostala tri meča pobedili za prvo mesto u grupi i gotovo siguran prolaz.

Duel dva Red Bula

Igrali su imenjaci, rođaci iz Lajpciga i Salcburga. Ovaj meč je bio manje značajan predstavniku Austrije, jer su se oni bolje kotirali na tabeli. Oni su zabeležili i petu pobedu, dok je Lajpcig ostao na šest osvojenih bodova. Salcburg je prvi tim koji je stigao do pet pobeda u Ligi Evrope i to jednim golom danas.

Grupa D bez gola

Odigrana su oba meča grupe D i to su jedini mečevi na kojima nije bilo golova. Spartak iz Trnave je gostovao Anderlehtu, dok je Dinamo iz Zagreba bio gost Fenerbahčea. Nakon podele bodova stanje na tabeli je takvo da su Dinamo i Fenerbahče već u nokaut fazi.