SAMO U AFRICI: Dva promašena penala, autogol i Senegal u finalu

Senegal se plasirao u finale Kupa Afričkih nacija prvi put posle 17 godina (Photo: Xaume Olleros/Getty Images)

Neverovatan polufinalni meč na Afričkom kupu nacija odigrali su Senegal i Tunis, a slavio je Senegal sa 1:0 posle pružetaka.

Viđeno je sve i svašta na ovom susretu. Počevši od promašenih penala, poništenih golova, greške sudije, pa sve do autogola koji je rešio pobednika.

No, krenimo redom. Najpre od jedanaesteraca. U 75. minutu Tunižani su imali veliku priliku da povedu. Loptu je na belu tačku namestio Sasi, ali je toliko loše šutirao da mu je protivnički golman Gomis uhvatio živu na liniji.

Samo pet minuta kasnije desila se ista situacija samo na drugoj strani. Anri Saive nije iskoristio najstrožu kaznu, pa je ostalo 0:0.

Otišlo se u produžetke, a odlučujući trenutak se dogodio u 100. minutu kada je svoju mrežu pogodio je Dilan Bron.

Nakon toga na scenu stupa sudija ove utakmice Tesema Bamlak iz Etiopije. Glavni arbitar nije blistao, daleko od toga.

Veliku grešku je napravio u 110. minutu. Najpre je dosudio novi penal za fudbalere Tunisa, a onda nakon što je uz pomoć VAR-a prekontrolisao situaciju i jasno video da je bilo igranja rukom, odlučio da poništi svoju pređašnju odluku. Zašto je odlučio tako ostalo je nejasno.

Na kraju radovao se Senegal, koji se plasirao u drugo finale ovog takmičenja, a prvo posle čak 17 godina.