Naslovna Ostali sportovi Rukometašice Srbije overile plasman na SP u Španiji!

Rukometašice Srbije overile plasman na SP u Španiji!

rukometašice-srbija-sp
Rukometašice Srbije se plasirale na SP u Španiji (FOTO: Guliver Images)

Rukometašice Srbije plasirale su se na Svetsko prvenstvo 2021. godine u Španiji

Naše reprezentativke su uspele i u drugom meču da savladaju selekciju Slovačke rezultatom 32:25 (13:12), i na taj način se domognu još jednog velikog takmičenja.

Rukometašice Srbije ne samo da su uspele da odbrane razliku stečenu u prvom meču, već su i drugom susretu sa Slovakinjama uspele da ostvare ubedljivu pobedu.

Počele su naše dame nešto sporije, što je gostujuća selekcija znala da iskoristi i da sa samo jednim golom zaostatka ode na veliki odmor.

Nakon nekoliko minuta konfuzije, Srbija je mnogo bolje zaigrala u drugih 30 minuta, naše rukometašice je predvodila fenomenalna Katarina Krpež, za ubedljivu prednost naših rukometašica rezultatom 28:20.

Do kraja meča, naše dame su rutinski sačuvale prednost, za overu plasmana na Svetsko prvenstvo u Španiji 2021. godine.

Najefikasnija reprezentativka u našem timu bila je Dragana Cvijić sa sedam pogodaka, dok je odličan doprinos dala i Katarina Krpež sa šest uspešnih šuteva.

Kod Slovakinja bolja od ostalih bila je Lanc sa šest pogodaka.

Rukometašice nisu “poletele”: Spremne su za poslednji korak pred Španiju

Obavezno pogledajte:CRVENA ZVEZDA vs RADNIK | Meridian PES Predictor #52 | @Beki