Rukometašice Srbije porazom od Crne Gore sa 28:26 završile su Svetsko prvenstvo, koje su naše devojke odigrale sjajno.

Ovim trijumfom naše rivalke su zauzele petu pozciju, dok su izabranice Ljubomira Obradovića kao šestoplasirana selekcija okončali planetarni šampionat.

A meč je odlično počeo po Srbiju. Povela je naša selekcija sa 6:2, ali su Crnogorke uzvratile serijom 10:2 i za tili čas je na semaforu pisalo 12:8.

Ipak, bez obzira na kvalitet porotvinka i umor naše devojke se nijednog trenutka nisu predavale. Uspele su da povedu početkom drugog dela sa 14:13.

Ipak, nakon nekoliko minuta velike borbe Crnogorke su stekle tri gola prednosti (22:19) koju više nisu ispuštale.

Da je umor bio prisutan najbolje pokazuje i to što su Srpkinje dosta grešile. Jedna od naših najboljih igračica Katarina Liščević je izgubila preveliki broj lopti.

Poraz rukometašica za kraj: Umor stigao Srbiju, sledi borba za OI
Sada za naše devojke slede kvalifikacije za Olimpijske igre (FOTO: Rukometni savez Srbije)

No, ono što možda brine više od poraza je povreda golmana Katarine Tomašević u 41. minutu prilikom trka ka svom golu. Pokušala je da odbrani šut u neprirodnom položaju i tom prilikom izvrnula levi skočni zglob.

Najefikasnija u našoj ekipi bila je Stoiljkovićeva sa šest golova, četiri je postigla Trifunovićeva, a po tri su dale Nikolićeva i Janjuševićeva.

U Crnoj Gori su po četiri gola dale Raičevićeva i Ramusovićeva, a po tri su postigle Brnovićeva, Despotovićeva, Mehmedovićeva i Radičevićeva.

Naše rukometašice su obeubedile kvalifikacije za Olimpijske igre. Srbija će igrati na Turniru 2 gde će joj rivalke biti Kina, Mađarska ili Švedska, te trećeplasirani tim sa ovog Svetskog prvenstva.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Olimpijakos – Crvena zvezda 1:0 | Žander Ruka i Penal, Plače, Izjave Degenek, Borjan, Marin