Favorizovani rukometaši Danske obezbedili su još ranije četvrtfinale Svetskog prvenstva u Egiptu, ali jedna od najboljih ekipa sveta nije spustila gard ni protiv Hrvata, koji su jurili pobedu za prolaz dalje.

Ipak, Danci su, iako oslabljeni neigranjem jednog od najboljih rukometaša sveta Mikela Hansena ubedljivo porazili Hrvatsku rezultatom 38:26 i ostavili je bez četvrtfinala.

Početak meča je obećavao neizvesnu utakmicu u kojoj će Hrvatska biti ravnopravni rival. Tako je i bilo bar u prvih pola sata.  Do 7-7 Hrvati su, koji ovu utakmicu igraju bez selektora, jer je Lino Červar podneo ostavku, imali čak i dva gola prednosti. Potom su Danci uspostavili kontrolu i preuzeli inicijativu. Ali, do odlaska na poluvreme nisu uspeli da se rezultatski odlepe, te je na pauzi rezultat bio 17:15.

A onda, potpuna promena. Hrvatska je potonula u drugom poluvremenu i dozvolila Danskoj da se serijom od 6:0 odlepi i gotovo sigurno u tom trenutku obezbedi pobedu. Brzo su Danci stigli i do dvocifrene prednosti, pa je  na 15 minuta do kraja, utakmica bila rešena. Do kraja, samo je bilo pitanje rezultata, a do pobede od 38:26, Dansku su predvodili Emil Jakobsen sa osam i Jakobs Holm sa šest golova.

Mnogo neizvensije bilo je u drugom duelu, između Nemačke i Poljske. Iako je stanje u Grupi 1 bilo poznato, ova utakmica nije imala preteranog rezultatskog značaja, Poljaci su pokušavali da poprave utisak na ovom šampionatu, dok su Nemci težili još jednom dobroj partiji.

Tako je bilo od početka. Rezultatska klackalica gotovo tokom čitavog prvog poluvremena, a Poljaci su tek u jednom momentu uspeli da imaju tri gola prednosti. Zahvaljujući boljoj reakciji sredinom poluvremena, imali su prednost i na pauzi, 12:11. A onda, nešto bolji start Poljske ukazivao je na trijumf. Međutim, 19:15 je ubrzo preraslo u 19:19. Izjednačen duel od prvog minuta, na kraju je okončan remijem, 23:23.

Rukometaši Japana i Brazila se oprostili od SP, Katar ostavio Hrvatsku u igri!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: ANADOLU EFES vs CRVENA ZVEZDA | NBA 2K21 Predictor #30 | @Beki