Rukometaši Srbije pobedili su selekciju Grčke u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 31:21 (15:12).

Na početku utakmice igralo se gol za gol, nikako naši rukometaši nisu uspevali da se odlepe rezultatski, prevashodno zbog raspoloženog Minolasa koji je postigao četiri od pet pogodaka reprezentacije Grčke.

U 11. minutu utakmice rukometaši Srbije odlaze na prvi osetniji plus, najviše zahvaljujući odličnom Mijajlu Marseniću koji je bio nerešiva enigma za Grke. Orlovi su došli do prednosti od 8:5.

Iako se videla nadmoćnost naših rukometaša, selekcija Grčke je konstantno bila rezultatski blizu, a onda je Srbija malo zategla odbranu, što joj je donelo maksimalnih plus četiri u 18. minutu utakmice.

Odbrana je bila popravljena, ali je nekoliko nesmotrenih grašaka u napadu, u vidu izgubljenih lopti i nerealizovanih zicera, Grčka je uspela da se približi „samo“ na minus tri. Rezultat na poluvremenu 15:12 za naše rukometaše, realno razlika je trebalo da bude veća.

Drugo poluvreme Srbija otvara perektno. Ređali su se golovi Radivojevića, Marsenića i Kukića, Grci nisu imali rešenja u napadu, što je našim rukometašima donelo prednost od 19:12 u 25 minutu utakmice.

Nekoliko minuta nije bilo golova ni na jednoj ni na drugoj strani, sjajni Milosavljev je bio nepremostiva prepreka za reprezentativce Grčke, dok su naši rukometaši pokazali nonšalantnost u određenim situacijama u napadu.

U narednih desetak minuta igralo se gol za gol, srpski reprezentativci su mirno držali prednost između sedam i devet golova prednosti.

Do kraja meča rukometaši Srbije su rutinski “odradili” utakmicu, što im je donelo nova dva boda i pobedu rezultatom 31:21.

Šta nas čeka na Svetskom prvenstvu u rukometu i zašto Srbija ne igra?

Obavezno pogledajte:Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08