Rukometaši Vesprema su na domaćem terenu pobedili rukometaše nemačkog Kila rezultatom 41:33 (19:19).

Najistaknutiji pojedinac na meču bio je srpski internacionalac Petar Nenadić koji je protiv nemačkog velikana postigao 10 pogodaka.

Jedan od derbija kola bio je i više nego neizvestan u prvih pola sata igre, kada se na poluvreme otišlo sa rezultatom 19:19. Izabranici legendarnog češkog rukometaša Filipa Jihe su se držali prvih deset minuta drugog dela, imali su vodjstvo 25:26, ali je Vesprem napravio neverovatnu seriju do kraja meča.

rukomet-petar-nenadic-10-golova
Petar Nenadić razbio Kil sa postignutih 10 golova (FOTO: Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

Domaća ekipa je bila raspoloženi sa svih pozicija, a najviše se istakao Nenadić koji je sa po pet pogodaka u oba poluvremena bio i najefikasniji na celoj utakmici.

Pored Nenadića ubojiti su još bili Andreas Nilson i Vuko Borozan sa po sedam postignutih pogodaka, dok srpski golman Vladimir Cupara nije bio raspoložen upisavši samo 5 odbrana. Kod ekipe iz Nemačke Ekberg je sedam puta bio uspešan, a Domagoj Duvnjak šest.

Nakon ove pobede Mađarski tim je stigao na korak do drugog mesta koje ujedno donosi i plasman u četvrtfinale najjačeg evropskog klupskog takmičenja.

Nenadić je ovom odličnom partijom popeo na vrh liste strela Lige šampiona sa 47 pogodatka, pretekavši Danskog bombardera Mikela Hansena, stim što je igrač pariskog kluba ima dve utakmice manje.

Srbija dobija prvu predsednicu sportskog saveza u istoriji?

Obavezno pogledajte:DIEGO ARMANDO MARADONA – Priče iz kraja #13