Ronaldova premijera: Portugalac ne može sam, prekidi kao spas, Dibala, dodaj malo…

Dočekasmo konačno početak Serije A kako bismo videli njeno novo lice sa Kristijanom Ronaldom u Juventusu i renoviranim Interom i Milanom. Što se ovog prvog tiče, u Veroni je viđena prava drama, nakon koje je deblji kraj izvukao Kjevo. Juventus je u sudijskoj nadoknadi obezbedio tri boda (3:2), ali ovakva igra ne bi imala rezona protiv ekipa sa većim napadačkim potencijalom.

Stvari koje su viđene na meču bile su očekivane. Može se slobodno reći da su imale šablonski karakter ako se uzme u obzir Juventusova vladavina poslednjih godina. Gosti iz Torina su napadali i kontrolisali posed lopte, dok je Kjevo čekao grešku protivnika i priliku da zatrese mrežu. Tipično za susrete Davida i Golijata.

Kristijano Ronaldo je shodno očekivanjima bio najistureniji igrač u formaciji Juventusa. Nije previše držao loptu u nogama u prvom poluvremenu, već je podsećao na klasičnu „devetku“, oslanjajući se na kooperaciju sa bočnim igračima i Dibalom, koji mu je bio zaleđina. Odbrana Kijeva se pristojno branila tokom prvog poluvremena ako izuzmemo gol Kedire nakon prekida u ranoj fazi meča. Ronaldo je u šesnaestercu u većem delu meča bio neutralisan od strane protivničkih štopera, dok je sa distance bio izrazito opasan.

Dibaline noge su bile aktivnije po pitanju šuta, nego proigravanja za Ronalda, tako da su taj teret preuzeli Kvadrado i Daglas Kosta, koji su se konstantno migoljili pored protivničkih bekova, ali njihovi prodori nisu davali rezultate. Na drugoj strani nije bilo mnogo opasnosti po zadnju liniju Juventusa, izuzev šuta Ivana Radovanovića sa 20-ak metara. Srpski vezista je na ovom meču nosio kapitensku traku, a odigrao je sasvim korektnu utakmicu. U nastavku mu se na terenu pridružio i Filip Đorđević.

ŠTA OČEKIVATI OD SERIJE A OVE SEZONE?

Bekovska linija Juventusa Kanselo – Aleks Sandro, se pretplatila na drugu polovinu terena, za šta je kažnjena dva puta na meču. Prvi put kada je Đakerini imao toliko prostora da je mogao da kalkuliše koja je odluka ispravnija. On se opredelio za centaršut, pogodivši Stepinskog za 1:1. Istini za volju, i Bonući snosi odgovornost za prvi gol. Drugi hladan tuš usledio je u narednih 45 minuta.

Drugo poluvreme nije se mnogo razlikovalo od prvog. Juventusova navala, potpomognuta isturenim bekovima je nastavila da opseda protivnički gol, za šta je usledio još jedan šamar i to ponovo od bivšeg igrača Đakerinija, kojeg je Kanselo oborio u šesnaestercu. Sudija je pokazao na belu tačku, sa koje je omaleni vezista bio precizanza vođstvo od 2:1.

Iz tog razloga je trener Stare dame, Alegri zamenio oba krila, a ulazak Mandžukića u igru, značio je prekomandu Ronalda na levi bok. Portugalac je sa odstojanja bio znatno opasniji po protivnički gol, pa je u par navrata stavio na iskušenje golmana Sorentina. Iskusni 39-godišnji čuvar mreže je nakon svakog šuta Ronalda izašao kao pobednik, dok ostatak ekipe uprkos totalnoj ofanzivi nije mnogo impresionirao.

Kada je voda došla do grla, ponovo je prekid igrao ulogu spasioca. Aleks Sandro je uputio nezgodan centaršut, a Bani je postigao autogol. Ubrzo se ispostavilo da su Alegrijeve izmene na krilima bile pun pogodak, pošto je Bernardeski, koji je zamenio Kvadrada, doneo profit Juveovoj totalnoj ofanzivi i obezbedio bodove na premijeri.

ŠTA KAŽU KVOTE ZA

Ovakvo stanje na terenu je bilo očekivano, ali promaja na boku izazvana ofanzivnim angažmanom bekova je ono o čemu bi Masimilijano Alegri trebalo da razmišlja, jer napadački potkovanije ekipe od Kijeva takve situacije lako mogu da eksploatišu.