NA DANAŠNJI DAN: Ronaldo je postigao het-trik, a ceo “Old Traford” mu se poklonio

ronaldo-bekam
Ronaldo i Bekam su kasnije i postali saigrači u Realu (FOTO: Getty/ Denis Doyle/Stringer)

Luis Nazario da Lima Ronaldo dao je mnogo važnih golova u prebogatoj karijeri i obeležio mnogo utakmica, ali jednu će sigurno dugo pamtiti.

Na današnji dan pre 18 godina, Real Madrid je gostovao Mančester junajtedu u revanšu četvrtfinala Lige šampiona. “Kraljevski klub” je došao sa prednošću od 3:1 na “Old Traford”, a junak je bio legendarni Brazilac.

Postigao je het-trik, kojim je odveo svoj tim dalje. Konačan rezultat je bio 4:3 u korist domaćina, ali je Real ipak prošao dalje sa ukupnih 6:5.

Poveo je Real u 12. minutu, izjednačio je Rud van Nistelroj u 43. i to je bio rezultat prvog poluvremena. Ponovo je Ronaldo bio strelac, u 51. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Ivan Elgera postigao autogol za izjednačenje. Svoj treći gol, Brazilac je postigao u 59. minutu.

Preokret je doneo Dejvid Bekam, koji je ušao sa klupe, golovima u 71. i 84. minutu. Ipak, to nije bilo dovoljno za prolaz dalje. Kasnije su Bekam i Ronaldo postali saigrači u Realu.

Koliki je bio Ronaldov podvig, svedoči i podatak da mu je ceo “Old Traford” aplaudirao kada je zamenjen u drugom poluvremenu.

Kasnije, u polufinalu Lige šampiona Real je eliminisan od Juventusa. Na kraju je u finalu, Milan posle penala bio uspešniji od Juventusa, za titulu prvaka Evrope.

ISPLIVALO: Srbija je ispala sa Mondijala, Brih nije dosudio penal, sada se pojavio razgovor sudija

OBAVEZNO POGLEDAJTE: NAJBOLJI MMA BORCI U FLYWEIGHT KATEGORIJI | Meridian Sport TV