Fudbalski klub Roma izgubio je službenim rezultatom 3:0 od Specije, italijanski velikan je kažnjen zbog činjenice da za vreme utakmice Kupa Italije napravio nedozvoljenu izmenu.
Vučica je u utorak posle produžetaka izgubila od Specije sa 2:4 u Kupu, ali je tokom utakmice napravila nedozvoljenih šest izmena.
Prema novim pravilima uvedenim tokom pandemije koronavirusa, dozvoljeno je pet izmena, tokom tri prekida u regularnom delu utakmice uz jednu dodatnu u produžecima.
Nakon što su za 30 sekundi u haotičnoj završnici utakmice isključena dvojica igrača Rome, golman Pau Lopes i defanzivac đanluka Mančini, trener Paulo Fonseka ubacio je dvojicu igrača u završnici drugog produžetka, što je nedozvoljeno.
Specija će u četvrtfinalu Kupa Italije igrati protiv Napolija.
Roma još jednom amaterski pogrešila, preti joj kazna
Obavezno pogledajte:Vaso Bakočević GIVEAWAY | Pare na McGregora! McGregor vs Poirier UFC 257
Baš šteta, velika glupost tako velikog kluba
Svakako su izgubili, Roma je to mogla mnogo bolje
Kakva steta! Ne znam zbog cega su dozvolili izmenu uopste
Znaju pravila i onda naprave ovakvu glupost.. Sada snose posledice za to.