ROLAN GAROS: Srbima prija Pariz, Lajović u drugom kolu!

Druga titula u dublu za Dušana Lajovića (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Pobedom nad Tijagom Monteirom iz Brazila od 3:0 (6:3, 6:4, 6:4), srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Lajović, koji je 30. nosilac u Parizu, na terenu je proveo dva sata.

Brazilac je meč otvorio brejkom, ali popularni Duci uzvratio je u petom gemu. Novim oduzetim servisom stekao je 5:3 i na svoj došao do vođstva u setovima.

To je bio i jedini brejk za Monteira u ovom susretu jer je Lajović narednih šest spasao.

U drugom setu, naš teniser napravio je brejk u trećem gemu, pa ga čuvao do osmog kad je protivnik imao tri prilike za ribrejk.

Ipak se Lajović uspešno odbranio, pa je imao šansu da na servis rivala udvostruči vođstvo u setovima.

Monteiro je uzvratio, spasivši tri brejk lopte.

Na svoj servis nije propustio Duci da dođe na korak od drugog kola.

Drugi gem trećeg seta doneo je tri prilike za brejk koje je imao Brazilac, ali izvukao se 35. reket sveta.

Sve do devetog gema tog perioda igre teniseri su čuvali svoj servis, a onda je Lajović iskoristio prvu i ispostaviće se i poslednju šansu za brejk u ovom setu.

Nakon toga, prvom meč loptom završio je posao, za maksimalnih 3:0.

Tako se Lajović u drugom kolu Pariza pridružio Novaku Đokoviću, Laslu Đereu, odnosno Filipu Krajinoviću i Miomiru Kecmanoviću.

Protivnik u narednoj rundi biće mu domaći igrač Eliot Benšetri, 273. na ATP listi.