ROLAN GAROS: Đere ubedljiv, kraj za Kecmanovića

laslo-djere-sardinija-polufinale
Laslo Đere je u polufinalu Sardinije (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

Jedan srpski teniser napušta Rolan Garos, epilog je dosadašnjih mečeva naših igrača u Parizu ove srede, a to je Miomir Kecmanović.

GOFAN NA ISKUSTVO, NIŠTA OD MEČA KECMANOVIĆA S NADALOM

Miomir Kecmanović poražen je u tri seta od iskusnog Davida Gofana, 6:2, 6:4, 6:3, za nešto manje od dva časa igre.

Belgijanac, 29. igrač sveta, bolje je ušao u meč i već u prvom gemu napravio brejk.

Prednost je lako održao, pa je još jednim oduzetim servisom poveo 5:2 i odmah nakon toga došao do vođstva u setovima.

U prvih pet gemova drugog seta viđeni su sve sami brejkovi, a seriju je započeo Gofan i trajala je sve do 3:2 za njega.

Potvrdio je poslednji brejk za 4:2, imao priliku da napravi još jedan, ali nije je iskoristio.

Ipak, mirno je priveo set kraju i udvostručio vođstvo.

Treći set bio je nešto neizvesniji, pa je tako prvi brejk viđen tek u sedmom gemu i opet ga je napravio Belgijanac.

Novim oduzetim servisom došao je do prilike za pobedu, koju je na svoj servis i iskoristio.

U trećem koluRolan Garosa protivnik će mu biti Rafael Nadal.

ĐERE IDE NA NIŠIKORIJA

Laslo Đere savladao je Alekseja Popirina iz Australije sa 6:4, 7:6(4), 6:4 posle dva časa i 16 minuta.

Naš teniser kontrolisao je meč, a za vođstvo u setovima bio mu je dovoljan jedan brejk, u sedmom gemu.

U drugom setu viđena je izjednačena borba uz spašene tri prilike za brejk u režiji Đerea, pa je odlučivao taj-brejk.

Bolje se snašao Đere i sa 7:4 poveo 2-0 u setovima.

Što se trećeg seta tiče, prvo je australijski igrač spasao dve brejk prilike, zatim i Đere.

Ipak, Popirin nije uspeo da izdrži nalete Đerea u desetom gemu i iz trećeg pokušaja naš igrač se plasirao dalje.

Sledeći meč Đere će igrati protiv sedmog na svetu, Keija Nišikorija iz Japana.

FIlip Krajinović ove srede takođe igra svoj susret drugog kola u Parizu, a protivnik mu je Roberto Karbaljes Buena iz Španije.

ODLIČAN ŽREB ZA NOVAKA: S Nadalom ili Federerom tek u finalu!