River je šampion! Posle produžetaka, crvenog za Boku i golčine za istoriju (VIDEO)

Riber
MADRID, SPAIN - DECEMBER 09: Lucas Pratto of River Plate celebrates with teammates after scoring his team's first goal during the second leg of the final match of Copa CONMEBOL Libertadores 2018 between Boca Juniors and River Plate at Estadio Santiago Bernabeu on December 9, 2018 in Madrid, Spain. Due to the violent episodes of November 24th at River Plate stadium, CONMEBOL rescheduled the game and moved it out of Americas for the first time in history. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

River Plejt je novi šampion Južne Amerike pošto je savladao najvećeg rivala Boku juniors sa 3:1! Posle dva meča i još dva produžetka konačan rezultat je bio 5:3 za crveno-bele.

Na kraju je junak meča bio Kolumbijac Huan Kintero, koji je na ovom meču ušao u 59. minutu umesto Leonarda Poncija, koji je na startu dobio žuti karton. On je u 109. minutu na ivici šesnaesterca dobio loptu od Majade i uputio pravu bombu u gornji ugao gola Boke.

To nije bilo sve jer je pre samog kraja meča na 3:1 povisio Gonsalo Martines i tako je postavljen konačan rezultat ove utakmice.

Ovaj udarac je bio dovoljan za pobedu crveno-belih iako na početku nije izgledalo da će se to desiti. River je više imao loptu u posedu, ali je prvi gol postigla Boka. Na samom kraju prvog poluvremena Dario Benedeto je primio sjajan pas i spremio loptu u desni ugao gola Armanija.

(Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

Gol je proslavio neobičnim slavljem, a sa prednošću Boke se otišlo na odmor. River je nastavio da ima loptu u posedu iako nisu imali previše šansi. Ipak do izjednačenja je došlo u 68. minutu.

Tada špic Rivera Lukas Prato nije imao mnogo posla. Skrenuo je loptu u gol posle sjajne asistencije Ignasija Ferdnandesa i ovaj pogodak je meč uveo u produžetke.

Detalj koji je možda i odlučio meč je nespretan potez Vilmara Bariosa koji je jako grubo startovao na protivničkog igrača u cilju da dođe do lopte. Zbog tog starta je u drugom minutu produžetka dobio drugi žuti karton.

(Photo by Marcelo Endelli/Getty Images)

Posle ovog isključenja River je znao kako da iskoristi brojčanu nadmoć na terenu i sa dva gola u produžetku je došao do svoje četvrte titule šampiona kontinenta. Ovo je Riveru bilo šesto, a Boki 11. finale Kopa Libertadores, a sada je River smanjio zaostatak za najvećim rivalom.

Boka ima šest trofeja, dok je River na već pomenuta četiri.