19. kolo Prve lige Francuske donelo je prosečne partije srpskih fudbalera. Pari Sen Žermen je trijumfovao na svom terenu protiv Bresta sa 3:0, dok je Lion uspeo da se vrati i remizira 2:2 sa ekipom Rena.

Očekivano PSŽ je od starta nametnuo svoju igru i saterao Brest u odbranu. Ipak, prvi opasniji pokušaj imala je gostujuća ekipa, a šut Favra, bravurom je odbranio čuvar mreže tima iz Pariza. Desetak minuta kasnije, ofanziva PSŽ-a rezultirala je pogotkom, Ken se najbolje snašao i odbijenu loptu smestio u mrežu, 1:0. Bilo je pitanje trenutka kada će domaćin uvećati vođstvo, dok je na strani Bresta napad išao preko Favra. Ipak, nakon 45 minuta igre, samo 1:0 za Pari Sen Žermen.

U nastavku je Mbape povukao svoju ekipu i bio glavni kreator napada, međutim rezultat se nije menjao. Upravo je Mbape u finišu asisitirao Ikardiju, kome je ostao lakši deo posla, za 2:0. Samo dva minuta kasnije, Pari Sen Žermen je preko Sarabije stigao i do trećeg pogotka.

Ren je ove sezone pravo osveženje za francusku ligu, što su potvrdili i u susretu sa Lionom. Već u sedmom minutu imali su neverovatnu priliku, koju Traore nije krunisao pogotkom, ali je Grenije nekoliko minuta kasnije iskoristio prostor u šesnaestercu i domaćem timu doneo prednost, 1:0. Do kraja prvog poluvremena, Lion je pokušavao, ali je bliži pogotku bio Ren, međutim rezultat je ostao nepromenjen.

Ubrzo nakon što je utakmica nastavljena, Bourigaud je pogodio za 2:0. U 67. minutu, Lion je pogodio, ali je sudija nakon konsultacije VAR tehnologije poništio pogodak, jer su gosti igrali rukom.

Nešto kasnije, Depaj je iskoristio dobar centaršut i smanjio zaostatak Liona, da bi nekoliko minuta kasnije bio i deo akcije za 2:2. Depaj je ovog puta bio u ulozi asistenta, dok je Denajer glavom iz blizine poslao loptu u mrežu. Sudija je proverio da li je bilo ofsajda, ali je na kraju pogodak priznat.

Rems Predraga Rajkovića je na svom terenu odigrao još jednu odličnu utakmicu. U 12. minutu su stigli do vođstva iz penala, da bi do kraja poluvremena vodili sa 2:0. Rajković nije imao previše posla.  Na startu drugog dela, Rems je postigao i treći pogodak, pa je bilo evidentno da je pitanje pobednika rešeno. Blago opuštanje kod domaćina, iskoristila je ekipea Sent Etjena i smanjila rezultat.

Strasburg Stefana Mitrovića je u gostima savladao Lens, a srpski igrač je u igru ušao u drugom poluvremenu, te nije bio deo akcije jedinog pogotka na meču.

Monpelje i Nant su podelili bodove, 1:1. Mihajlo Ristić je kod domaćina ušao u igru u drugom poluvremenu, dok je Petar Škuletić utakmicu završio na klupi.

Dijon i Marsej su igrali bez golova, a za goste je odlične prilike imao Nemanja Radonjić, međutim, nije imao ni dovoljno sreće da reši pitanje pobednika. Iz igre je izašao u 60. minutu.

Borusija i sjajni Haland srušili Lajpcig u velikom derbiju

OBAVEZNO POGLEDAJTE: VLADIMIR PETROVIĆ PIŽON | ČETVRTA ZVEZDINA ZVEZDA | Priče iz kraja #18