REAL NASTAVLJA POBEDNIČKI NIZ: Monako pao u Madridu!

valter tavares-real madrid-tabla-lom
Real slavio u drami protiv Monaka! (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Odigran je meč trećeg kola Evrolige između Reala i Monaka, pripao je Madriđanima rezultatom 94:86!

Sjajno prvo poluvreme su odigrali domaći košarkaši.

U prvoj deonici postigli su 30 poena, dok su zadržali Monako na svega 12.

Nisu imali rešenje za Jabuselea, a u odbrani se istakao Tavares koji je u potpunosti zatvorio reket.

Druga četvrtina pripala je gostima, probudio se Majk Džejms koji je pogađao sa svih pozicija na terenu i smanjio prednost Reala.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 51:39 u korist domaćina.

Nastavio je Džejms gde je stao u prvom poluvremenu, a igru Monaka stabilizovao je sada već iskusni Vesterman.

Fenomenalni Amerikanac na ovom meču, pogodio je dve jako bitne trojke za goste. Prva sa pola terena kada je pokušao da izvuče faul, a drugu je dao na kraju četvrtine pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Prednost Reala u ovom delu susreta održavao je Fabijen Kozer, a pratili su ga Ertel i Tavares.

Uzbudljivo je bilo u poslednjem kvartalu meča. Džejmsu su se pridružili bivši igrači Partizana, Leo Vetserman i reprezentativac Srbije Danilo Anđušić koji su sa dve trojke smanjili prednost domaćina na plus tri!

Nakon odlične odbrane najboljeg igrača na ovom susretu, Džejmsa, i ukradene lopte, asistirao je za Tomasa koji je pogodio za izjednačenje!

Stigli su ovim pogotkom igrači Monaka minus 25, a već u sledećem napadu isti akteri su sarađivali za prvo vođstvo Monaka na ovom meču.

Međutim, odgovorio je Jabusele sa pet vezanih poena i vratio prednost Realu.

Odlučujući momenat na utakmici bila je trojka Rudija Fernandeza koji je na 50 sekundi do kraja susreta pogodio trojku za plus šest u korist domaćina!

Promašio je trojku Džejms nakon toga za smanjenje razlike i pitanje pobednika je bilo rešeno!

Konačni rezutat ovog meča bio je 94:86 u korist Reala.

Najefikasniji kod Madriđana bio je Jabusele sa 18, a pratio ga je Kozer sa 12 poena.

U ekipi Monaka ubedljivo najbolji bio je Džejms sa 24 poena, a pored njega dvocifreni su bili Tomas sa 11, odnosno Hol sa 12 poena.

GRANITNA ODBRANA I TIMSKI DUH: Zvezda u “tvrdoj” utakmici nadigrala litvanskog velikana!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24