DA LI JE VAR ODLUČIO ŠAMPIONA? Haos u Madridu: Proveravali penal za Real pa ga dosudili za Sevilju (VIDEO)

karim benzema-real-sevilja-var
Benzema je oboren, ali nije dobio penal (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Real Madrida nalaze se u teškoj situaciji kada je reč o borbi za titulu, a nakon remija protiv Sevilje imaju i krivca za to.

VAR tehnologija je izazvala reakciju javnosti zbog situacije u završnici utakmice u kojoj je pobeda Madriđanima donosila prvo mesto.

Pri rezultatu 1:1, u 75. minutu Karim Benzema je oboren u šesnaestercu rivala, a nakon gledanja snimka, fudbaleri Reala su ostali u čudu kada su videli da je sudija Hose Munuera dosudio penal, ali za Sevilju!

15-ak sekundi ranije, pred golom Tiboa Kurtoe, defanzivca “kraljevskog kluba”, Edera Militaa lopta je pogodila u ruku i zbog toga je praktično poništen penal za Real i dosuđen protiv njih.

Dakle, umesto domaćina, Sevilja je dobila udarac sa bele tačke, a ikoristio ga je Ivan Rakitić. Madriđani su kasnije stigli do boda pogotkom u poslednjim minutima utakmice.

Atletiko Madrid je uprkos remiju sa Barselonom ostao u dobroj situaciji i ima dva boda više od Reala i Katalonaca, na samo tri kola do kraja prvenstva.

– Ne razumem ništa. Ako je Militao igrao rukom, onda su i gosti imala isti trenutak. Nije me uverilo ono što mi je rekao sudija. Nikad ne pričam o suđenju, ali danas sam ljut. Međutim, mi imamo to imamo. Nećemo ništa promeniti. Srećni smo svojom igrom, ali zaslužili smo više jer smo dobro odigrali drugo poluvreme – rekao je Zinedin Zidan posle utakmice.

IMAMO LI PROMAŠAJ GODINE? Da je tada Čukarički izjednačio, ko zna šta bi bilo (VIDEO)

Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS