DEŽA VI OD GODINU DANA: Benzema je i dalje klasa, Realu pobeda, Joviću šansa!

karim benzema-real madrid-barselona
Benzema je ponovo bio junak Reala (FOTO: Guliver Images)

Pre gotovo godinu dana su se sastali Alaves i Real Madrid i baš kao i tada i ove večeri smo videli identičan rezultat i pobedu “kraljevskog kluba” – 4:1!

Nakon pravog deža vija glavni je utisak da se Real nije večeras namučio protiv objektivno slabijeg protivnika koji se zaista nije puno toga pitao na domaćem terenu.

U prvom poluvremenu nije pao niti jedan gol, ali su fudbaleri oba tima rešili da nam pruže pravu zabavu u drugih 45 minuta i začine ih sa pet golova!

Ponovo je Karim Benzema dokazao klasu i sa dva pogotka je ponajviše bio zaslužan za pobedu Reala na drugom debiju Karla Anćelotija.

Istina, delovali su “kraljevići” u pojedinim trenucima vrlo klimavo zbog čega je i poslovično miran Karlo Anćeloti morao burno da reaguje u nekoliko navrata.

Kao što rekosmo, Benezema je dao dva gola, a prvi je pao u 48. minutu kada je lako rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Alavesa.

Nekoliko minuta kasnije prednost je povećao Naćo nakon briljantnog centaršuta Luke Modrića sa desne strane. I hrvatski internacionalac je ponovo pokazao neverovatan kvalitet koji poseduje.

Dosta sreće je Benzema imao u 62. minutu kada mu se lopta odbijala kao od flipera, ali je nekako uspeo da je smesti u mrežu.

Dobio je Alaves penal u 65. minutu koji je uspešno realizovao Hoselu. Na kraju je rezervista Vinisijus Žunior nakon još jednog centaršuta postavio konačnih 4:1.

Baš kao što je Meridian sport ekskluzivno saznao Luka Jović će ostati u Real Madridu pa je i večeras dobio šansu u 88. minutu utakmice.

Ipak, kako sezona bude odmicala Srbin će dobijati više prostora, a na njemu će biti da opravda veru trenera Karla Anćelotija u njegove sposobnosti…

U drugom meču večeri Osasuna i Espanjol su remizirali – 0:0. I preostala dva meča današnjeg programa između Kadiza i Levantea i Majorke i Betisa su završena identičnim rezultatom 1:1.

INTER OZVANIČIO: Potpisali Džeko i Damfris!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Damir Mikec: U olimpijskom selu sam shvatio da sam osvojio srebro!