DOMINACIJA U MADRIDU: Benzema i Asensio “izrešetali” Majorku!

real madrid-majorka-golovi-rezultat-benzema-asensio
Laliga odložila utakmicu Real Madrida! (FOTO: Guliver Images)

Veče Real Madrida, veče Karima Benzeme i Marka Asensia – tako se može opisati ova sreda.

Real Madrid je u vanrednom šestom kolu La Lige na svom terenu deklasirao Majorku, pošto je pobedio rezultatom 6:1 uz jedan poništen gol i maestralne partije Karima Benzeme i Marka Asensia.

Pa, krenimo redom. Madriđani su došli do prednosti već u trećem minutu meča, gada je pogodio upravo Benzema i najavio pravu goleadu.

Samo 20-ak minuta kasnije na listu strelaca upisao se Asensio, a slavlje Madrida je samo na kratko pokvario Li Kang-In koji je postigao pogodak na drugoj strani.

Ipak, pobednik se nije dovodio u pitanje. Do kraja prvog poluvremena, Asensio se upisao novi gol, a Benzema asistenciju.

Početak drugo dela igre doneo je novi gol Francuza, ali je on poništen zbog prethodnog prekršaja, međutim nije to Madriđane mnogo potreslo.

U 55. minutu isti recept – Benzema asistira, Asensio pogađa za 4:1. Pitanje pobednika je rešeno, ali Real nije imao milosti. Još jedan gol je postigao Benzema, na sjajnu asistenciju Alabe, a tačku na utakmicu stavio je Isko golom u 84. minutu.

Ono što je posebno zanimljivo jeste što je Benzema postigao i 200. gol u La Ligi. Pa, šta drugo reći nego – dominacija?

U stom terminu igrali su i Viljareal i Elče, a domaćin je slavio rezultatom 4:1.

LALIGA: Sevilja bolja od Valensije, Espanjol pobedio Alaves!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22