Real “ćuti”, ali je ponovo na vrhu!

karim benzema-real madrid-barselona
Benzema je ponovo bio junak Reala (FOTO: Guliver Images)

Niko iz Real Madrida, osim Florentina Pereza, se nije oglasio povodom osnivanja Superlige, ali jesu se oglasili na terenu.

Real Madrid je u 31. kolu La Lige na gostujućem terenu ostvario ubedljivu pobedu nad Kadizom, 3:1.

Junak pobede ponovo je bio grancuski fudbaler, Karim Benzema, koji je postigao dva gola, najpre u 30. minutu iz penala, a onda u 40. minutu. U 33. precizan je bio i Odriozola.

Drugo poluvreme je bilo praktično odrađivanje posla, domaćima nije pomogao ni Ivan Šaponjić koji je ušao u nastavku susreta.

Na taj način je madridski klub stigao do prvog mesta na tabeli, makar dok svoj meč ne odigra gradski rival Atletiko.

Barselona je na 65 sa dve utakmice manje od Reala, Sevilja ima 67 i isti broj utakmica kao Real.

Nešto ranije, Sevilja je pobedila Levante 1:0, Osasuna Valensiju 3:1, Betis i Atletik Bilbao remizirali su 0:0, dok je Alaves slavio protiv Viljareala 2:1, a Elče i Valjadolid su takođe remizirali.

Oglasio se i Drogba: Pomenuo i Zvezdu, ali “pogrešnu”!

Obavezno pogledajte: NIKOLA ŽIGIĆ | Priče iz kraja #31