ZAMENJEN U 16. MINUTU Jović platio ceh gluposti saigrača

Joviću se baš neda. Naš fudbaler zamenjen posle 16 minuta (PHOTO: Denis Doyle/Getty Images)

Luka Jović baš nema sreće u prvim nastupima u dresu Real Madrida. Drugi je završio već posla 16 minuta, ne svojom krivicom.

Real i Arsenal su odigrali utakmicu na Internacionalnom kupu šampiona u Merilendu koja je završena pobedom “kravljevića” 3:2 nakon boljeg izvođenja penela – 2:2.

Jović je dobio poverenje Zinedina Zidana i našao se u startnoj postavi zajedno sa Benzemom. Iza njih su delovali Kros, Modrić, Azar, Lukas Vaskez, što je gotovo najbolji vezni red koji madridski klub ima.

Delovalo je da će naš napadač imati priliku da prikaže sav svoj potencijal. U prvom meču je bio žrtva kombinovanog sastava, pa nije mogao da dođe do izražaja.

U drugom je bio žrtva gluposti saigrača. Naime, Naćo, defanzivac Reala je načinio faul za žuti karton u 5. minutu, potom igrao rukom u padu i skrivio je penal.

On je sprečio dodavanje Lakazeta za Džaku, za izvestan gol. Sudija mu je pokazao drugi žuti karton, te je tako dobio crveni.

Možda ja arbitar prestrogo doneo odluku, jer se radi o prijateljskoj utakmici, ali je postupio po pravilima fudbalske igre.

Lakazet je u 10. minutu jedanaesterac pretvorio u pogodak. Pogodio je obe stative i lopta je otišla iza leđa Kejlora Navasa, nije ni zatresla mrežu.

Zidan nije mogao dugo da podnese mučenje u odbrani, pa je u 16. minutu izveo Jovića i pojačao zadnju liniju Varanom.

Reprezentativac Srbije će tako morati da sačeka novu šansu da pokaže sve što zna u dresu “kraljevskog kluba”.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Nije dugo trebalo “tobdžijama” da povećaju prednost. Igrao se 24. minut kada je Obamejang pogodio za 2:0 nakon dodavanja sjajnog Lakazeta.

Ipak, na startu drugog dela utakmice francuski strateg je izvršio nekoliko izmena. Ispostavilo se da je uveđenje Bejla i Asesnsija bio pun pogodak.

Najpre je osporavani Velšanin, koji se nalazi na izlaznim vratima kluba smanjio rezultat u 56. minutu, a onda je tri minuta kasnije upravo Asensio poravnao ishod.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa su o pobedniku odlučivali penali. Real je od četiri iskoristio tri, neprecizan je bio samo Bejl.

Mnogo slabije su šutirali fudbaleri Arsenala. Oni su od pet jedanaesteraca realizovali samo dva. Precizni su bili Nelson i Saka, dok su promašili Džaka, Monreal i Barton.

Real naredni meč igra gradski derbi protiv Atletika i to će biti prilika da snage odmere na jednoj strani Jović, a na drugoj Šaponjić.

Arsenal je završio učešće na ovom turniru. “Tobdžije” su odigrale tri meča i imaju učinak od dve pobede i jednog poraza.