Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u Salcburg rezultatom 3:2 u izuzetno uzbudljivom meču 2. kola Lige šampiona.

“Jorgandžije” su do prednosti stigle u 29. minutu, preciznim udarcem Ljorentea, ali je Dominik Šobolšaj izjednačio u završnici prvog dela igre.

Potpuni preokret doneo je Beriša na početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu.

Ali, fudbaleri koje je izabrao Dijego Simeone nisu dozvolili “brejk” Austrijanaca.

Brzo je na semaforu pisalo “2:2”, pošto je Žoao Feliks bio strelac u 52. minut.

Mladi Portugalac postigao je i pobedonosni gol, a njega su navijači ekipe iz prestonice Španije čekali do 85. minuta.

U okviru grupe A, u ranijem terminu, već je odigran susret u Moskvi. Lokomotiva je pokazala hrabrost i dobru igru, ali je poražena od Bajerna iz Minhena rezultatom 2:1.

Siti u finišu do ubedljivog trijumfa, Porto siguran do 100. pobede

Grupa A:

Lokomotiva – Bajer 1:2 (0:1)
(Mirančuk 70 – Gorecka 13, Kimih 79)

Atletiko – Salcburg 3:2 (1:1)
(Ljorente 29, Feliks 52, 85 – Šobolšaj 40, Beriša 47)

Kada je reč o grupi B, još jedna ekipa iz Madrida je igrala svoj meč.

Real je nekako isčupao bod na gostovanju Borusiji Mehengladbah. Utamica u Nemačkoj završena je rezultatom 2:2.

Liverpul stigao do 10.000 gola u istoriji kluba, Tadić strelac u Italiji

Markus Tiram je u 33. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, a ona je duplirana u 58. minutu, kada je mladi fudbaler ostao sam u petercu Reala i iskoristio odbitak nakon odbrane Kurtoe.

Real je prvi gol čekao sve do 87. minuta, kada je Benzema odično reagovao nakon još boljeg povratnog dodavanja Kazemira.

Upravo je vezista postavio konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena. Ovog puta, Ramos je spustio loptu na peterac, a Kazemiro je imao lak zadatak.

Reprezentativac Srbije, Luka Jović, na klupi za rezervne igrače je proveo čitav meč.

Nakon drugog kola, zanimljivo je stanje na tabeli. Dva glavna favorita za prolazak u drugu fazu nalaze se na poslednje dve pozicije.