Fudbaleri Mančester junajteda su na dobrom putu. “Đavoli” su u drugom kolu Lige šampiona na domaćem terenu pobedili Lajpcig sa 5:0.

Strelci za Junajted bili su Mejson Grinvud u 21. minutu, Markus Rašford u 76. i 78. minutu, kao i u 90+2. i Entoni Marsijal koji je u 86. minutu uspešno realizovao jedanaesterac.

Već prvi gol izazvao je sumnju, da li je bio ofsajd ili ne procenite sami, ali Mančester je poveo i utabao put ka pobedi.

Uzvratio je Lajpcig preko Enkukua, koji je šutirao u kaznenom prostoru, ali je De Hea sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Nastavili su gosti sa napadima, ali izabranici Ole Gunar Solskjera su se odlično branili.

Nemanja Matić je zaradio i žuti karton, ali izuzev gola nismo mnogo toga videli u prvom poluvremenu.

Posle nekoliko minuta u nastavku desila se još jedna manje-više sporna situacija. Naime, fudbaler Lajpciga je pokušavao da se pridigne sa terena i tada ga je lopta pogodila u ruku. “Đavoli” su se pobunili, ali sudija je procenio da nema penala.

Možda i najbolju priliku za Lajpcig imao je Konate, koji je odlično šutirao, ali je De Hea ponovo bio na pravom mestu, pa su gosti od svega dobili samo korner.

U narednim minutima konačno se razigrao i Junajted. Fernandeš je razigrao svoj tim, a rezultat je stigao nekoliko minuta kasnije. Rašfordov gol morao je da analizira i VAR, ali odluka je glasila da ofsajda nije bilo i da Junajted voli 2:0.

Nije se Markus tu zaustavio. Dva minuta kasnije sjajno je izbegao ofsajd zamku, prevario Upamenkana i pogodio za velikih 3:0.

Baš 84. minut doneo je novu priliku za Junajted, Raford je mogao do het-trika, pošto lažnjakom je izbacio dva defanzivca gostujućeg tima, uspeo da izgradi situaciju, ali je bio blokiran.

Baš kada se činilo da je sve gotovo, usledio je novi gol Mančestera. Zakasneli start, žuti karto i penal, a siguran izvođač bio je Marsijal.

Izgledalo je kao da “đavoli” ne znaju da se zaustave, a Rašford je na kraju pak stigao do het-trika. Primio je Markus sjajan pas, povukao loptu a onda zakucao po sredini gola i stavio tačku na ovaj meč.

U istom terminu igrala je i Sevilja, koja je na svom terenu pobedila Ren sa 1:0. Strelac pobendičkog gola bio je Luk de Jong, koji je bio precizan u 56. minutu.

PSŽ IMA NOVOG HEROJA Kad zakažu Nejmar i Mbape – tu je Ken!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26