SADA ČEKAMO NOVAKA: Nadal izgubio set, ali onda Švarcmanu pokazao zašto je “kralj šljake”

rafael nadal-mateo beretini-predaja-australijan open-nadal
Nadal u polufinalu Rolan Garosa (FOTO: Clive Mason/Getty Images)

Rafael Nadal je obezbedio plasman u polufinale Rolan Garosa, pošto je pobedio Dijega Švarcmana.

Meč četvrtfinala, na terenu “Filip Šatrije” trajao je dva sata i 48 minuta, a rezultat je bio 3:1 (6:3, 4:6, 6:4, 6:0).

Za razliku od prethodnih mečeva na drugom Gren slemu u sezoni, trećeplasirani na ATP listi je izgubio jedan set, i bio ravnopravam protivnik u meču. U prvom setu napravio je jedan, a u drugom dva brejka. Nije tada Nadal delovao tako moćno. Ali posle toga, u trećem setu Švarcman je jednostavno stao. Napravio je Nadal brejk za 5:4, a i to je bio početak kraja protivnika. Tada je Španac u završnici meča pokazao koliko je dominantan na šljaci.

To se posebno videlo u četvrtom setu, kada je napravio brejkove, za 1:0, 3:0 pa i 5:0. U šestom gemu je servirao, a protivniku, desetom na svetskoj rang listi nije prepustio nijedan poen. Ako je za utehu, Švarcmanu, prvi je teniser još od 2019. godine koji je na pariskoj šljaci uzeo set Nadalu. Tada je to učinio Dominik Tim.

Za plasman u finale Rolan Garosa igraće protiv boljeg iz večerašnjeg (20:00) okršaja Novaka Đokovića i Matea Beretinija. Inače, ovo će mu biti 14. polufinale u Parizu.

Sada je u međusobnim okršajima 11:1 za Španca, koji izgubio samo na Mastersu u Rimu prošle godine.

I OPET REKORD! Đoković na Rolan Garosu bolji čak i od Nadala!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Velimir Stjepanović: Nije lako ostati na vrhu! | MOJ UGAO