Fudbaleri Crvene zvezde lako su došli do pobede u 13. kolu Superlige. Na gostovanju Radniku iz Surdulice, sa po dva gola u oba poluvremena, crveno-beli su trijumfovali rezultatom 4:1.

U odno su na utakmicu koju je Zvezda igrala u četvrtak protiv Slovana iz Libereca, Dejan Stanković je, očekivano napravio puno promena.

Samo tri igrača bila su starteri na oba meča, a šansu je prvi put još od starta septembra dobio Ričmond Boaći.

I pored toga, crveno-beli su bili potpuno sigurni protiv rivala sa juga Srbije.

Prednost je šampionu Srbije doneo Željko Gavrić koji se u 16. minutu lepo snašao u kaznenom prostoru rivala.

Nekoliko neiskorišćenih prilika kasnije, El Fardu Ben je nastavio dobru golgetersku formu i nakon dva pogotka u Ligi Evrope, duplirao je vođstvo Zvezde u 40. minutu.

Lopta je srećno stigla do Boaćija, njegov udarac je odbranio Kostić, ali odbitak je došao pravo do reprezentativca Komorskih ostrva.

U nastavku nije bilo puno drugačije, a Gelor Kanga, koji je odigrao prvu utakmicu nakon što je bio pozitivan na koronavirus, upisao se u strelce u 53. minutu

Šutirao je Gabonac sa ivice šesnaesterca, a lopta je nakon kontakta sa defanzivcem Radnika prevarila Kostića i završila u mreži.

Ipak, izabranici Slavoljuba Đorđevića pokazali su zube lideru na tabeli.

Evgen Pavlov, Ukrajinac koji je dobio šansu u drugom delu igre, postigao je gol nakon udarca iz ugla u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Aleksa Vukanović u 63. minutu, samo pet minuta nakon što je ušao u igru umesto Srđana Spiridonovića.

Nakon 13 odigranih utakmica, Crvena zvezda je prva na tabeli sa 35 bodova i u narednom kolu će igrati protiv Inđije u Beogradu.

Radnik je trenutno 15. sa 14 osvojenih bodova. Sledeće nedelje gostovaće Radničkom u Nišu.

KRIHOVIJAK DEMANTUJE: Svađa sa Nikolićem je izmišljotina!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Najpopularniji SPORTOVI na svetu | Meridian Sport TV | PART 5