Fudbalski klub Pari Sen Žermen osvajač je Kupa Francuske pošto je u finalnom susretu protiv Sent Etjena slavio rezultatom 1:0.

Dobra stvar za šampiona Francuske je svakako pobeda, ali čini se da je ona pala u drugi plan.

Nažalost, utakmicu je obeležila horor povreda Kilijana Mbapea koji je morao da napusti igru u 33. minutu, nakon izuzetno grubog starta Loika Perina, kapitena Sent Etjena.

Odmah je bilo jasno da Mbape neće moći da nastavi meč, to su shvatili i fudbaleri PSŽ-a. Oni su odmah skočili na Perina, pa je nastala velika gužva na terenu.

Sudija Delerue je tom prilikom podelio tri žuta kartona fudbalerima PSŽ-a, a jedan Sent Etjenu. Nakon gledanja VAR snimka, glavnom arbitru je bilo lako da donese ispravnu odluku – Perinu je pokazan direktan crveni karton.

Prethodno je, u 14. minutu, Nejmar postigao jedini gol na meču. Najpre Mbape nije iskoristio odličnu priliiku. U 1 na 1 situaciji šutirao je pravo u golmana, ali se lopta odbila do Brazilca koji sa pet metara nije imao težak zadatak.

Delovalo je da će Parižani nakon crvenog kartona koji je zaradio Perin iskoristiti igrača više. Međutim, očigledno da je velika pauza, možda i povreda Mbapea uticala na ekipu Tomaša Tuhela.

Sent Etjen nije stvorio pravu šansu tokom čitavog meča, ali je uspeo da zadrži velikog favorita na samo jednom golu.

PSŽ je osvojio drugi trofej u sezoni. Nakon što je ekipa proglašena šampionom posle prekida prvenstva, stigla je i do Kupa.

Ipak, sigurno će se više od toga razmišljati o Mbapeu dok ne stignu prvi rezultati i prognoze.

Podsetimo, pred ekipom iz prestonice Francuske je Liga šampiona i četvrtfinalni duel protiv Atalante.

Lalana se emotivnom porukom oprostio od Liverpula

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kviz CLASSIC | EP 04 – Testiraj znanje! Pogodi fudbalera po klubovima u kojima je igrao