Fudbalski klub Pari Sen Žermen osvajač je Superkupa Francuske pošto je u borbi za trofej bio bolji od Olimpika iz Marseja rezultatom 2:1.

PSŽ je trijumfom stigao do osmog uzastopnog Superkupa, gde je apsolutni vladar od 2013. godine.

Maurisijo Poketino, novi trener PSŽ-a, na najbolji mogući način započeo je boravak u novom klubu, a za to može da se zahvali Mauru Ikardiju i Nejmaru.

Argentinac je u 39. minutu postigao gol, nakon što je lopta, nakon jednog udarca i odbrane Stiva Mandande, pogodila stativu i ostala ispred gola, gde je Argentinac imao lak zadatak.

Nemanja Radonjić je od starta bio na terenu za Marsej, ali je već u 17. minutu zaradio žuti karton, da bi u nastavku bio zamenjen.

Olimpik nije bio opasan u drugom delu i delovalo je da će PSŽ rutinski dovršiti posao, pogotovo nakon 84. minuta, kada je, nakon intervencije VAR tehnologije dosuđen jedanaesterac koji je realizovao Nejmar.

Međutim, Dmitri Paje je u 89. minutu “zakuvao” situaciju, ali na njegovu žalost, to je bilo sve što je Marsej uspeo.

Siti drži korak sa Liverpulom i Junajtedom

Obavezno pogledajte: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08