Grupa H Lige šampiona nije bila ništa manje uzbudljiva, u derbiju dana Mančester junajted je, na opšte iznenađenje, pobedio PSŽ sa 2:1, dok je Lajpcig, očekivano bio bolji od Bašakšehira sa 2:0.

Posle velikog preokreta protiv Njukasla, činilo se da su fudbaleri Mančester junajteda konačno zaigrali fudbal.

Strelci u pobedi na PSŽ-om bili su Bruno Fernandeš i Markus Rašford, dok je Entoni Marsijal postigao auto-gol.

Malo ljudi je očekivalo da će Junajted da povede u Parizu, ali to se dogodilo već u 23. minutu.

Dialo je napravio prekršaj, koji je bio dovoljan da glavni sudija pokaže na belu tačku, a loptu u ruke je uzeo Fernandeš.

Šutirao je Bruno u donji desni ugao, ali je Kejlor Navas. Ipak, sudija je procenio da je golman prerano izašao pa je penal ponovljen. Ovog puta je Portugalac bio siguran.

Pokušavali su Parižani preko Mbapea da dođu do izjednačenja, ali ovo nije bilo njegovo veče. Vredi pomenuti i zanimljivu odluku sudije kada je Tuanzebe odgurno Mbapea, lai to po njegovom mišljenju nije bilo dovoljno za penal.

Čak je nakon toga Nejmar bio taj koji je dobio žuti karton zbog prigovora. Bilo kako bilo, Junajted je nastavio da napada, a PSŽ je spasio Navas, koji je uspeo da odbrnai pravu “bombu” koju je uputio Fernandeš.

Koliko su “đavoli” propuštali svoje prilike, isto toliko je i Mbape. Ili bolje rečeno, De Hea je prosto bio nesavladiv.

Sve do 55. minuta kada ga je savladao saigrač. Marsijal je očajno reagovao kada je pokušao glavom da izbaci loptu iz peterca, a zapravo ju je smestio u sopstvenu mrežu.

Nastavak utakmice doneo je nešto jaču ofanzivu Parižana, ali bez promene rezultata, De Hea je zaista bio odličan.

Nije blistao Markus Raford, ali zablistao je kada je bilo najpotrebnije! U 87. minutu uputio je fenomenalan udarac, koji je prošao pored Pereire i Navasa, te završio u mreži Parižana za 2:1, pobedu i veliko slavlje “đavola”.

Pre dve godine, Rašford je takođe presudio Parižanima, golom iz penala, a sada je ponovo rešio pitanje pobednika.

U istoj grupi i istom terminu igrali su Lajpcig i Bašakšehir, a domaćini su slavili sa 2:0. Dvostruki strelac bio je Anhelinjo, koji je pogađao u 16. i 20. minutu.

Potpuno sigurnu igru prikazali su igrači Lajpciga, te potvrdili da Parižanima i Englezima neće biti nimalo lako sa njima.

RAZIGRANI MORATA Španac dvostruki strelac za Juventus u Ukrajini, Klub Briž iznenadio Zenit!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar JOKER Ilić: Falilo mi je 3cm za KNOCKOUT | KSW 55