Teško, ali pobeda se ipak piše. Fudbaleri PSŽ-a ostvarili su trijumf protiv Bašakšehira na gostujućem terenu sa 2:0 u drugom kolu Lige šampiona

Dvostruki strelac za PSŽ bio je Mojze Ken, koji je pogodio gol domaćina u 64. i 79. minutu. Osim toga, utakmicu je obeležila i nova povreda Nejmara.

Početak utakmice doneo je jedno veliko ništa. PSŽ je imao blagu inicijativu, ali to ni na koji način Parižani nisu umeli da iskoriste.

Dodatni “hendikep” jeste povreda jednog od najboljih igrača, brazilca Nejmara, koji je napustio teren već u 26. minutu utakmice. Ujedno, to je jedina situacija koja je u prvom poluvremenu vredna pomena.

Drugi deo igre je na samom startu doneo veliku priliku za PSŽ. Pablo Sarabija je prošio ceo gol! Primio je sjajan centaršut u šesnaestercu, šutirao, ali – jako loše, lopta je završila preko gola.

Jednu šansu na drugoj strani imao je i Viska, ali njegov promašaj samo nekoliko minuta kasnije kaznio je Ken. Bio je to 64. minut, Kilijan Mbape je uputio sjajan centaršut, a Ken je bio najviši u skoku i mirno je prosledio loptu u gol.

U nastavku je Bašakšehir imao jednu dobru priliku da dođe do izjednačenja, ali je Kejlor Navas sjajno intervenisao i sačuvao prednost svog tima.

Ponovo je usledila kazna. Ken je primio pas u šesnaestercu, a onda zakucao loptu u mrežu i to po sredini gola, te stavio tačku na ovu utakmicu, barem kada je rezultat bio u pitanju.

Ipak, sama završnica donela je malo uzbuđenja. Najpre je Rafinja upropastio sjajnu priliku. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je golman domaćina sjajno reagovao i odbranio ovaj udarac.

Poslednji minuti doneli su i prvu spornu situaciju. Činilo se da je Ken igrao rukom, ali je sudija opak doneo odluku da se igra nastavi, te uskoro odsvirao i kraj.

Nešto kasnije, svoju utakmicu u istoj grupi odigraće i fudbaleri Mančester junajteda i Lajpciga.

ŠOK: Stanković neće biti na klupi Zvezde protiv Slovana

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26