PRVI VELIKI SKALP: Lampardov Čelsi dobio Barsu

Nekad na terenu u dresu Čelsija, a sad pored - u odelu (FOTO: Atsushi Tomura/Getty Images)

Bolji debi na klupi kao trener Čelsija nije mogao da zamisli Frenk Lampard. Njegov klub je savladao Barselonu sa 2:1.

Istina reč je o prijateljskoj utakmici koja je odigrana u japanskoj Saitami, ali kada god se pobedi tako veliki rival mora da postoji razlog za zadovoljstvo.

Iskoristili su “plavci” to što je Erensto Valverde na teren poslao “šarenolik” sastav, sa nekoliko mladih igrača.

Igrao se 34. minut kada je Tami Abraham doveo londonski tim do vođstva. Mladi napadač je imao odličnu prošlu sezonu koju je proveo na pozajmici u Aston Vili.

Deluje da mu Lampard veruje i da bi ove sezone mogao da ima bitnu ulogu u prvom timu Čelsija.

I jedan i drugi streteg su u drugom poluvremenu izmenili kompletan tim, ali ni to nije pomoglo Kataloncima da izbegnu poraz.

Povisili su “plavci” prednost u 81. minutu pogotkom rezerviste Rosa Barklija. Počasni gol za Barsu delo je Ivana Rakitića, koji je takođe ušao sa klupe.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Za klub sa “Nou Kampa” su debiotvale novajlije Anotan Grizman, Frenki de Jong i novi golman Neto, koji je primio drugi gol.

Treba napomenuti da na ovom susretu za šampiona Španije nije nastupili Filipe Kutinjo i Arturo Vidal.

Nije bilo ni najboljeg fudbalera ekipe Lionela Mesija. Oni su dobili produžen odmor zbog učešća na Kopa Amerika.