PRVENAC: Mitrović već počeo da se isplaćuje Jokanoviću! (VIDEO)

Napadaču reprezentacije Srbije Aleksandru Mitroviću nije trebalo dugo vremena da se navikne na sistem Slaviše Jokanovića u Fulamu pošto je već u drugom meču kao starter postigao svoj prvenac u dresu londonskog kluba.

Petoplasirana ekipa u Čempionšipu gostovala je Bristol sitiju u jednom od ključnih duela u borbi za plasman u Premijer ligu s obzirom da klub sa “Ešton Gejta” ima samo dva boda manje od “Kotadžersa”.

Ukleta završnica u Moskvi: Zvezdin herojski poraz u slikama! (GALERIJA)

Fulam je do prednosti stigao već u 14. minutu kada je irski defanzivac Sajrus Kristi spoljnim delom kopačke uputio odličan pas sa desne strane šesnaesterca, dok je Mitrović najpre iskusno izbegao ofsajd zamku, a potom zatresao mrežu za 1:0.

Ipak, domaćin je izjednačio preko Bobija Rida u 35. minutu. Mitrović je mogao do još jednog pogotka u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da “uhvati” loptu u petercu, dok je rezultat do kraja utakmice ostao nepromenjen.

Bivšem fudbaleru Partizana, Anderlehta i Njukasla ovo je tek drugi meč u kojem je zaigrao u startnoj postavi, što je sjajnom Mitroviću bilo dovoljno da se upiše u listu strelaca i navijačima Fulama “poruči” da od njega tek mogu da očekuju još kvalitetnije partije.

Ekipa sa “Krejven Kotidža” nalazi se u sjajnoj formi pošto je na prethodnih šest utakmica zabeležila pet pobeda i jedan remi i ima velike šanse da obezbedi doigravanje, odnosno povratak u najjače prvenstvo na Ostrvu.

Inače, Jokanović je preporodio tim otkako je stigao na mesto šefa stručnog štaba s obzirom da je prošle sezone najpre izborio opstanak u Čempionšipu, dok je Fulam već u sledećoj jedan od najboljih klubova u najjačoj drugoj ligi na svetu.

PSŽ je dinastija, a šta je sa šampionima pre njega?

Podsetimo, Mitrović je u poslednjim trenucima nedavno završenog prelaznog roka u sastav iz Londona stigao na pozajmicu do kraja sezone, a i srpski stručnjak je pre nekoliko dana izjavio da je zadovoljan njegovim dosadašnjim nastupima.

“Iako nije dao gol u pobedi nas Aston Vilom, Mitrović je odigrao odličnu utakmicu. Sjajno je držao loptu i imao pozitivan uticaj na igru. Njegovo kretanje kod prvog gola omogućilo je više prostora Sesenjonu da postigne važan pogodak. Nažalost, Mitrović nekoliko meseci nije igrao, ali verujemo da ćemo mu pomoći da bude u sve boljoj formi u narednim utakmicama i da će tek pokazati šta zna”, izjavio je Jokanović.