Čukarički je pobedio Maribor u test utakmici na pripremama u Turskoj. Rezultat je bio 1:0.

Strelac jedinog gola u duelu sa slovenačkim timom bio je kapiten i povratnik posle povrede Marko Docić iz penala. Igrao se 36. minutu, Pantić je uposlio Savića, koga je u šesnaestercu oborio Jug. Usledila je i sigurna realizacija.

Podsetimo, u prvom meču Čukarički je izgubio od Baltike, a danas je tim Dušana Đorđevića izgledao ovako: Belić (od 65. Mićović), Stevanović (od 77. Ergelaš), Šapić (od 77. Kovačević), Ostojić (od 80. Drezgić), Tošić (od 80. Kadijević), Mijailović (od 68. Lukić), Docić (od 59. Kovač), Savić (od 70. Lučić), Pantić (od 65. Vidosavljević), Kajević (od 70. Ćirković), Jovanović (od 65. Rakonjac, od 87. Spasojević).

Za razliku od “brđana” Vojvodina je bila veoma loša. Izgubila je (prvi puta na ovim pripremama) od Mure, sa čak 5:1 (2:1). U duelu trećeplasiranih timova srpskog i slovenačkog prvenstva, jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Bralić u 30. minutu (za 1:1), dok su strelci za Muru bili Bobičanec, Maruško, Klepač, Đurak i Maroša.

Na početku je šef struke Novosađana Nenad Lalatović izveo sledeću startnu postavu: N. Simić, Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević, Drinčić, Mladenović, Zukić, V. Simić, Gemović i Mrkaić.

Kasnije su šansu dobili i Bjeković, Novevski, kao i Toroman, Kovačević, Bojić, Kabić, Đurić i Miletić.

Poraz je upisao i Voždovac i to od pomenute Baltike sa 2:0. Golove za ruski tim dali su Miroslav Marković u 8. minutu, kao i Mihail Makrin u 64.

Starteri za Voždovac su bili: Preković, Milović, Bogdanović, Lasickas, Hajdin, Ajdinović, Milosavljević, Milojević, Stojčev, Janković, i Vujnović, a drugo poluvreme započeto je u izmenjenom sastavu. Krunić je na golu zamenio Prekovića, kapitensku traku od Stojčeva preuzeo povratnik Purtić, dok su Dukić i Cvetićanin ušli umesto Ajdinovića i Hajdina.

U igru su nedugo po početku drugog dela igre ušli i omladinci koji su u Antaliji priključeni prvom timu – Ivezić, Radulović, Lainović, Bogdanović, Tešić i Perošević, kao i najnovije pojačanje Obuobi.

U nastavku priprema “zmajeve” očekuju i dueli sa Kolosom iz Ukrajine (24. januar), poljskim Lođem i ukrajinskim Neftehimikom, istog dana, 28. januara.

Zašto je Jović izabrao baš Ajntraht umesto Milana?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: CRVENA ZVEZDA vs BARCELONA | NBA 2K21 Predictor #28 | @Beki