Fudbaleri Ueske odigrali su nerešeno na svom terenu sa ekipom Eibara – 1:1 (0:1) u utakmici devetog kola španske Primere.

Ueska još uvek ne zna za pobedu. Bio im je šesti remi, a uz to imaju i tri poraza, pa su tako 18. na tabeli.

Sa druge strane, Eibar nakon devet odigranih mečeva ima isto toliko bodova i zauzimaju 12. poziciju.

Golman reprezentacije Srbije Marko Dmitrović bio je na golu Eibara svih 90 minuta. Imao je ukupno pet uspešnih intervencija.

Poveli su gosti u 38. minutu golom golom Estebana Burgosa.

U drugom poluvremenu je domaćin imao terensku inicijativu i uspeli su da stignu do boda.

Strelac izjednačujućeg gola bio je Rafael Mir u 67. minutu utakmice.

Ueska u narednom kolu gostuje Osasuni, dok Eibar dočekuje Hetafe.