Fudbaleri Barselone remizirali su na gostovanju sa ekipom Alavesa – 1:1 (1:0), u utakmici osmog kola španske Primere.

Bio je ovo četvrti meč zaredom u prvenstvu Španije na kojem Barselona nije uspela da zabeleži pobedu. Trenutno su tek 12. na tabeli sa samo osam bodova.

Imala je Barselona potpunu terensku inicijativu, stvorili su veliki broj prilika, a na kraju su ipak uzeli tek bod.

Alaves je poveo u 31. minutu golom Luisa Rohe.

I uspeli su da sa minimalnom prednošću odu na odmor.

Zaigrali su Katalonci još ofanzivnije u nastavku, pa su tako probili bunker domaćih u 63. minutu. Gol je postigao Antoan Grizman.

Samo minut pre izjednačujućeg pogotka, Alaves je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Hota.

Imala je Barselona skoro pola sata da dođe do preokreta, ali u tome nisu uspeli. Vladala je prava opsada pred golom Alavesa. Nizale su se šanse, ali uzalud. Najkonkretniji je bio Lionel Mesi, međutim ni on ovoga puta nije mogao da donese trijumf svojoj ekipi.

Golman Alavesa,  Fernando Pačeko jednostavno je bio nepremostiva prepreka za fudbalere Barselone.

Barselona u narednom kolu na svom terenu dočekuje Betis, dok Alaves gostuje Levanteu.