Preokret Intera u nadoknadi, Mesi zgazio PSV!

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 18: Matias Vecino of FC Internazionale celebrates his goal during the Group B match of the UEFA Champions League between FC Internazionale and Tottenham Hotspur at San Siro Stadium on September 18, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Fudbaleri Intera savladali su Totenhem (2:1) nakon preokreta u završnici susreta na Đuzepe Meaci u okviru prvog kola ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona, dok je Barselona bila ubedljiva na Kamp Nou protiv holandskog PSV-a (4:0) uz het-trik Lionela Mesija.

Sastav Lućana Spaletija bio je konkretniji u prvih 45 minuta igre, iako je Totenhem imao veći posed lopte i mnogo više dodavanja, ali rezultat je ostao nepromenjen sve dok se Kristijanu Eriksenu nije posrećilo u 53. minutu igre kada su Englezi stigli do vođstva.

Lamela mu je spustio loptu u šesnaestercu, a nakon šuta lopta se odbila od Mirande i prevarila golmana Handanovića. Oba tima imala su nekoliko prilika nakon pogotka, a izjednačenje „Nerazurima“ doneo je Mauro Ikardi fantastičnim udarcem sa vrha šesnaesterca na isteku 85. minuta.

Top 5 stvari koje morate da znate pre početka Lige šampiona!

Domaćin je zaigrao mnogo angažovanije u nastavku, a do preokreta su stigli u drugom minutu sudijske nadoknade kada je De Vrij posle kornera glavom asistira Matijasu Vesinu koji na sličan način ruši Mišela Vorma za konačnih 2:1.

Na drugoj strani, Barselona je bez velikih problema upisala trijumf nad Holanđanima, iako je PSV imao sjajnu priliku da dođe do prednosti već u osmom minutu kada je malo preko gola šutirao Pereiro.

Uprkos tome, Katalonci su dominirali tokom većeg dela meča, a do prednosti su došli preko Lionela Mesija koji je u 32. minutu postigao sjajan gol iz slobodnog udarca.

Meridian ANKETA: Koliko će Crvena zvezda osvojiti bodova u Ligi šampiona?

Barsa je nastavila u ofanzivnom ritmu u drugom delu susreta, a na 2:0 povisio je Usman Dembele kada je u 75. minutu najpre izveo odličnu fintu, a zatim poslao loptu u donji desni ugao. Samo dva minuta kasnije Mesi koristio idealno dodavanje Ivana Rakitića i postiže svoj drugi gol na meču.

Argentinac, koji je tačno pre 18 godina stigao u slavnu La Masiju, stigao je da upiše het-trik kada ga je Luis Suares pronašao u šesnaestercu u 87. minutu, iako su od 79. ostali sa igračem manje pošto je Umtiti zaradio drugi žuti karton.