SPEKTAKL U BIRMINGEMU: Dva crvena kartona, bes Gvardiole i preokret Sitija!

premijer-liga-siti-aston-vila
Siti okrenuo VIlu (FOTO: Guliver)

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su nakon preokreta Aston Vilu u 32. kolu engelske Premijer lige.

Građani su savladali tim iz Birmingema nakon velike borbu, u utakmici koju su obeležila tri gola i dva žuta kartona. Konačan rezultat je bio 2:1 u korist tima koji sa klupe predvodi Pep Gvardiola.

Šok za prvoplasirani tim englskog šampionata Aston Vila je pripremila već u 1. minut kada je MekGin smestio lotpu iza leđa golmana Edersona.

Foden je izjednačio rezultat u 22. minutu, da bi Rodi u 40. doneo totalni preokret Sitiju.

Pred sam kraj prvog poluvremena Stons dobija direktan crveni karton, sudija je gledao VAR, Gvardiola se bunio, ali je na kraju gost ostao sa igračem manje do kraja utakmice.

Sve nade da Vila može do prekreta prosute su u 57. minutu kada je Keš dobio drugi žuti karton i kada su ekipe ostale poravnate na terenu sa po desetoricom igrača.

Mančester Siti je ovom pobedom ostao suvereno prvi na tabeli Premijer lige sa 11 bodova više i utakmicom više u odnosu na drugplasirani Junajted.

Sa druge strane Aston Vila je ostala na 11. poziciji sa 44 osvojena boda.

Oglasio se i Drogba: Pomenuo i Zvezdu, ali “pogrešnu”!

Obavezno pogeldajte:Košarkaški kviz | NBA EDITION #13 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA