PROMAŠAJ DANA: Da je ova Aguerova “panenka” ušla… (VIDEO)

serhio aguero-mancester-siti-koronavirus-pep gvardiola-oprostaj
Gvardiola i Aguero su bili jako emotivni (FOTO: Laurence Griffiths/Getty Images)

Mančester je kao domaćin izgubio od Čelsija u derbiju 35. kola Premijer lige sa 2:1.

Iako je Siti na poluvremenu imao prednost od jednog gola, na kraju su gosti odneli sva tri boda u London. Poveo je domaćin u 44. minutu, pogotkom Rahima Sterlinga u 44. minutu. Aguero je tada upisao i asistenciju, a onda je usledio i penal. Argentinac je pokušao atraktivno, “panenkom” da savlada Eduara Mendija, ali je to uradio veoma, veoma loše.

Senegalac na golu Čelsija je imao veoma lagan posao. Uverite se…

A onda je usledio “brodolom”. Prvo je Hakim Zijeh pogodio u 63. minutu, a zatim i Markos Alonso u drugom minutu sudijske nadoknade. Ko zna kako bi se meč odvijao, da je Aguero pogodio.

Na ovaj način, Siti je propustio priliku da pobedom i matematički potvrdi osvajanje titule. Ovako će morati još malo da sačeka. Do kraja sezone Premijer lige čekaju ih još dueli sa Njukaslom, Brajtonom i Evertonom.

Takođe, 29. maja će odigrati i finale Lige šampiona baš sa Čelsijem. Za sada je mesto odigravanja Istanbul, ali se spominje mogućnost promene, s obzirom da igraju dva kluba iz Engleske.

NAJAVA FINALA LIGE ŠAMPIONA: Čelsi šokirao Siti u sudijskoj nadoknadi

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MARKO PANTELIĆ | Priče iz kraja #32