PREMIJER LIGA: Siti ponovo kiksnuo, Mane piše istoriju u Liverpulu!

sadio mane-liverpul-kristal palas-golovi-rezultat
Liverpul juri novu pobedu (FOTO: Guliver images)

Premijer liga ove subote donela nam je nekoliko izuzetno zanimljivih utakmica, a borba u vrhu tabele je i dalje jako neizvesna.

Nakon što je Brentford, iznenađujuće, pobedio Vulvse, dobili smo i „dokaz“ da se Arsenal izvukao iz krize i da je nakon aktastrofalnog starta u sezoni, konačno uspeo da se konsoliduje.

Tobdžije su na gostujućem terenu pobedili Barnli rezultatom 1:0, a pobednički gol postigao je Odegard u 30. minutu meča.

Zanimljivu situaciju videli smo u 70. minutu kada je fudbaler Barnlija oboren, sudija je konsultovao VAR tehnologiju, ali konačna odluka glasila je – bez penala za domaćina, pa je Arsenal zadržao svoju prednost.

Mnogo zanimlivije bilo je u duelu Liverpula i Kristal Palasa, koji je završen pobedom domaćina 3:0, pa su „redsi“ golovima Manea, Keite i Mohameda Salaha stigli do važnih bodova i skočili na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Nije bilo mnogo prilika na startu meča, ali je u finišu poluvremena Mane uspeo da zatrese mrežu i donese mir i sigurnost svom timu. Baš kada je delovalo da će se tim rezultatom i završiti meč, Salah je iskoristio asistenciju Van Dajka i duplirao prednost.

Ujedno, Mane je tako postao prvi igrač koji je postigao gol na devet uzastopnih utakmica protiv istog rivala.

Za razliku od njih, Mančester siti nije opravdao ulogu favorita, pa sada zaostaje tri boda na tabeli, jer je na gostujućem terenu odigrao 0:0 sa Sautemptonom.

Nešto ne funckioniše u Sitiju, jasno je bilo i nakon izliva besa Pepa Gvardiole, koji je ušao i u sukob sa navijačima, a ovaj remi mu nikako ne ide u prilog.

Votfrd je na gostujućem terenu pobedio Norič rezultatom 3:1, a poslednju utakmicu za večeras odigraće Aston Vila i Everton koji se sastaju od 18.30.

PČELE IZUJEDALE VUKOVE: Ivan Tonej nosio Brentford!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22