Ekipa Vest Hema je na domaćem terenu savladala Čelsi rezultatom 3:2 u 32. kolu Premijer lige.

Važnost ovog meča je uticala da u prvih dvadesetak minuta nemamo nikakvih uzbuđenja. Onda je u 20. minutu prvi zapretio Čelsi preko Kristijana Pulišića koji je primio odličan pas na rubu šesnaesterca, a zatim dobro šutirao ali je lopta otišla tik iznad prečke.

Nastavak donosi izjednačenu utakmicu uz igru uglavnom na sredini terena, sve do 34. minuta kada je Vest Hem praktično iz prve prave prilike pogodio mrežu Kepe Arizabalage, a gol je postigao Tomaš Souček. Međutim, posle VAR-a gol je poništen zbog malog ofsajda.

Čelsi praktično već u sledećem napadu, odnosno 42. minutu, dolazi do vodstva preko Vilijana. On je gol postigao sa penala.

I kada se učinilo da ćemo na odmor otići sa prednošću “plavaca” fudbaleri Vest Hema su u nadoknadi prvog dela, tačnije 45+2 minutu došli do izjednačenja preko češkog veziste.

U nastavku krenuo je domaćin po vodstvo i to je ostvario u 51. minutu, a gol je postigao Mičel Antonio na asistenciju Džejroda Bovena. Morao je samo gurnuti loptu u praznu mrežu.

Dvadesetak minuta nastavka donosi veliku borbu na sredini terena, ali bez uzbuđenja. Tako je bilo sve do 70. minuta kada Vilijan odlično izveo slobodan udarac za 2:2.

I kada se činilo da će se utakmica završiti remijem, na scenu stupa Andrij Jarmolenko i u 89. minutu donosi važna tri boda za Vest Hem u borbi za opstanak.